Vývoj System Shock 3 zastaven. Vývojářský tým byl rozpuštěn

Vývoj System Shock 3 zastaven. Vývojářský tým byl rozpuštěn

10 února, 2020 0 Od Jiří Hora

V minulém týdnu jsme vám přinesli radostnou zprávu ohledně chystaného remaku prvního dílu legendární hry System Shock, který se pomalu ale jistě blíží svému dokončení, o čemž svědčí i spousta nových záběrů ze hry. Vývojáři z Nightdive Studios o své dítko pečují dlouho, ale s citem a snad bude i výsledek tomu všemu odpovídat. Naproti tomu regulérního pokračování v podobě System Shock 3 se nejspíše jen tak nedočkáme, či spíše vůbec. Podle výpovědí bývalých zaměstnanců studia OtherSide byl tým, který měl vývoj hry System Shock 3 nastarost, rozpuštěn.

Vše údajně začalo problémy ve společnosti StarBreeze, jenž se dostala do velmi obtížné finanční situace a musela prodat spoustu nakoupených značek. Mezi těmito kousky byly i práva na třetí díl série System Shock. Ta byla prodána zpět vývojářskému studiu OtherSide, jenž následně tvrdilo, že je potřeba najít nového vydavatele a kdyby přeci jen došlo na nejhorší, tak by měli být schopni si hru vydat sami. Jenže jak se zdá, tak vydavatele vývojáři nenašli a peníze nejspíše také došli. Už v loňském roce studio opustili důležité osoby mezi nimiž byl scénárista, režisér, hlavní programátor a celá řada dalších důležitých vývojářů. V minulém týdnu pak svůj odchod potvrdil i Chase Jones, jenž byl u System Shocku 3 hlavním designérem.

Všechny informace nepopiratelně potvrzují, že vývoj System Shock 3 je u ledu. Studio OtherSide ale zatím k celé situaci žádné oficiální stanovisko neposkytlo. I kdyby ale žádné problémy vývojáře nepotkali, tak bývalí vývojáři studia tvrdí, že hra by nebyla nejspíše tím, co od ní všichni očekávají. Šlo by o menší projekt, který měl zaujmout hlavně svou originalitou. Jestli by tomu tak bylo se ale nejspíše nikdy nedozvíme. Pokud by někdo práva na System Shock 3 odkoupil, je pravděpodobné, že by vývoj začal zcela na novo, přičemž poslední zveřejněné pre-alfa záběry nevypadaly vůbec špatně.