Watch Dogs se dočká vlastní filmové adaptace

Watch Dogs se dočká vlastní filmové adaptace

11 března, 2024 0 Od Adam Šindler

V poslední době se s filmovými a seriálovými adaptacemi slavných herních titulů doslova roztrhl pytel, není proto divu, že svou filmovou adaptaci obdrží také Watch Dogs. S informací o filmové adaptaci přišel server Deadline, který také odhalil, kdo by se měl v připravované adaptaci objevit. 

O účinkování v chystané adaptaci jedná australská herečka Sophie Wilde, která se objevila ve filmech Mluv se mnou (2022) a zahrála si také v sériích jako Neznáš mě (2021), Tom Jones (2023) a Kluk spolkne vesmír (2024). Zatím nebylo potvrzeno, zda se herečka v chystané adaptaci objeví, jelikož je ale její jméno spojováno s projektem jako první, je to dost pravděpodobné. 

O režii se postará francouzský filmař Mathieu Turi, který má za sebou, pro nás méně známé horory Hostile (2017) a Meandr (2020). Turi také připravuje seriálovou adaptaci A Plague Tale: Innocence. 

Scénář má zpracovat Christie LeBlanc, která napsala scénář k scifi-thrilleru od Netflixu Kyslík (2021). Na výrobu pak bude dohlížet Ubisoft Film & Television i společnost New Regency. 

Herní titul, který má být filmové adaptaci předlohou je z roku 2014 a odehrává se v alternativní verzi amerického Chicaga, kde se hráč ujme hackera Aidena Pearce. Ten dokáže pomocí svého smartphone proniknout do centrálního superpočítače ctOS, díky čemuž může různě manipulovat s technologiemi a propojeným systémem celého města. Zatím však bohužel nevíme, jako dějovou linii nám připravovaná adaptace nabídne.