Xbox & Bethesda Showcase 2021 – Novinkový souhrn

Xbox & Bethesda Showcase 2021 – Novinkový souhrn

13 června, 2021 0 Od Jiří Hora

Microsoft si na letošní rok připravil prezentaci spojenou s jejich loni koupenou společností Bethesda. Během celé prezentace jsem se dočkali několika zajímavých novinek a ačkoliv jsem čekal přeci jen o něco více, tak jsem vlastně v nitru spokojen, zvláště, když se ukázalo, že akvizice přinese Xboxu skutečně nějaké to exkluzivní ovoce. Tak si tedy Xbox & Bethesda Briefing pojďme shrnout.

Starfield

První se na eventu představil nový in-game teaser na připravované sci-fi rpg s názvem Starfield, které nám přišel představit sám Todd Howard. Vedle teaseru jsme se dočkali také data vydání, které bylo stanoveno na 11. listopadu příštího roku, přičemž se potvrdili také nedávné leaky, které tvrdily, že hra bude Xbox exkluzivní a skutečně tomu tak bude.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Mnoho fanoušků post-apokalyptických akcí už netrpělivě vyhlíží novou hru od GSC Game World. Ano, řeč je samozřejmě o hře S.T.A.L.K.E.R. 2, jenž se konečně ukázala v parádním atmosférou protkaném gameplay traileru. Hra vypadá fantasticky a proto si zapište do kalendářů datum 28. dubna 2022, jelikož tento den se hra podívá na PC a konzole Xbox Series X a S. S.T.A.L.K.E.R. 2 navíc dostal svůj podtitul znějící Heart of Chernobyl, takže ano, vrátíme se do nitra Chernobylské zony a dokonce samotné elektrárny.

Back4Blood

Během eventu jsme se dočkali také několika nových trailerů na multiplatformní hry, přičemž mezi prvními byl gameplay trailer na nástupce Left4Dead s názvem Back4Blood. Hra se snaží skutečně stát duchovním nástupcem kultovní hry od Turtle Rock a Valve, přičemž se jí dočkáme už 12. října 2021. Gameplay trailer nám pak představil samotné herní režimy, kterých najdeme hned několik, a aby toho nebylo málo, tak Back4Blood bude hned první den dostupný v nabídce Xbox Game Pass.

Contraband

Společnost Avalanche Game Studios se ukazuje jako silný partner Microsoftu a stejně jako Systemic Reaction připravuje stále čerstvé Second Extinction, tak studio stojící za Just Cause připravuje další Xbox exkluzivní titul, který nese název Contraband, bohužel jsme se o hře nic konkrétního nedozvěděli, snad kromě toho, že půjde o kooperativní open-world akci.

Sea of Thieves: A Pirate’s Life

Někdy není nutné představovat úplné herní premiéry, někdy stačí, když se staráte o nějakou tu stálici, kterou je i Sea Of Thieves, které se už 22. června dočká nového zatím největšího rozšíření s názvem Pirate’s Life. To nám nabídne příběh zasazený do universa Piratů z Karibiku, což sebou přináší i licenci na postavy a další featury, díky nimž si budeme moci vychutnat poprvé příběhovou kampaň se vším všudy, přičemž se vydáme za lovem bájného pokladu se samotným Jackem Sparrowem.

Než se přesuneme k dalšímu parádnímu videu, tak se sluší zmínit, že ve službě Xbox Game Pass nyní nalezneme celou sérii Yakuza a to včetně loni vydaného sedmého dílu s podtitulem Like a Dragon.

Battlefield 2042

EA nám před pár dny představila nový díl série Battlefield, který bude znám jako Battlefield 2042. Ten nás přenese do blízké budoucnosti, přičemž se můžeme těšit na novou úroveň destrukce a vrátí se i tzv. Levolutions z BF4. My jsme poprvé mohli vidět hru v chodu skrze gameplay záběry pořízené z pre-alpha verze hry. Ve hře se bude moci střetnout až 128 hráčů na next-gen konzolích, přičemž přímo ve hře si budeme moci upravovat vybavení na našich zbraních, což je určitě skvělá featura. Hra pochopitelně vypadá velkolepě, takže máte-li tuto sérii rádi, tak si zapište do kalendářů datum 22. října letošního roku. Hra vychází na PC, Xbox Series, Playstation 5, Xbox One a PS4.

Twelve Minutes

Po celém roce se nám připomněl i interaktivní thriller od Annapurna studios s názvem Twelve Minutes, kde se budeme snažit zjistit, co se přihodilo během zmíněného časového úseku v jedné místnosti. Hra dostala také datum vydání, přičemž bylo stanoveno na 19. srpna letošního roku.

Psychonauts 2

Microsoft nám slíbil, že se během letošního roku dočkáme čtyř exkluzivních titulů pro konzole Xbox a svůj slib se rozhodl splnit. Skutečně se letos dočkáme čtyř her, které zamíří na Xbox Series. Jednou z nich bude i roztomilá adventura Psychonauts 2, která vyjde už 25. sprna na Xbox Series, Xbox One a PC s Windows 10.

Fallout 76

Je ohromující sledovat, jak se z průšvihu s názvem Fallout 76 stává skvěle vypadající a na obsah bohatá hra, přičemž Pete Hines se během eventu pochlubil, že jde o nejhranější titul v rámci Xbox Game Pass, takže se zdá, že akvizice Xboxu byla pro hru zlatým grálem. Fallout 76 se tak připomněl v novém traileru, který láká na skvěle vypadající rozšíření s názvem Steel Reign, které nám naservíruje zcela novou příběhovou kampaň, kde se rozhodne o osudu Brotherhood of Steel. Tohoto DLC se dočkáme už 7. července. Vedle toho jsme se také dočkali teaseru na další expanzi nazvanou The Pitts, jenž nás vezme do Pittsburgu a to v příštím roce.

Party Animals

Občas je třeba si oddychnout a přesně takový oddychový titul nechyběl ani na Xbox & Bethesda Briefingu.Představila se nám totiž párty brawl hra s veselými zákeřnými zvířátky nesoucí prostý název Party Animals. Tato hra vyjde s časovou exkluzivitou na PC a Xbox konzole a to už během příštího roku.

Hades

V loňském roce vyšla na PC skvěle hodnocená rogue-like záležitost a jejíž recenzi se postarala naše Marťa. Řeč je samozřejmě o hře Hades, která tento rok zamíří také na konzole, přičemž my se dozvěděli datum vydání konzolových verzí. To je stanoveno na 13. srpna letošního roku a aby toho nebylo málo, tak by tento titul měl být i součástí nabídky Xbox Game Pass.

Sommerville

Vraťme se ale k novinkám. Dočkali jsme se totiž oznámení velmi zajímavě vyhlížející adventury s názvem Sommerville, jenž je zasazena do temného post-apokalyptického světa. Hra bude Xbox exkluzivní a to na zatím neurčenou dobu. Více informací o hře zatím nemáme.

Halo Infinite

Asi si každý fanoušek Xboxu vzpomene na loňské fiasko kolem HALO Infinite. To se rozhodlo napravit si reputaci a to hned dvěmi trailery. První se zaměřuje na kontinuitu příběhu a epickou kampaň, v níž opět budeme sledovat kroky Master Chiefa. Nechyběl ani gameplay trailer, který se tentokrát zaměřil na multiplayer a jenž nám ukázal, že HALO rozhodně neřeklo poslední slovo. Multiplayer bude navíc dostupný zcela zdarma  a budeme jej moci hrát ve 120fps na Xbox Series konzolích. Bohužel stále neznáme datum vydání, ale dočkat bychom se měli už během těchto Vánoc.

Diablo II Ressurected

Ačkoliv se Blizzard Entertainment chystal původně na vlastní konferenci, tak si našel i chvilku, aby si nějaký ten čas uzmul i během Xbox konference. Dočkali jsme se tak skvělého gameplay traileru na remake Diablo II Ressurected, kde si budeme moci během hraní přepínat mezi původním a novým vizuálem. Nejdůležitější je ale rozhodně datum vydání, které konečně známe. Remaku druhého Diabla se dočkame 23. září letošního roku.

A Plague Tale: Requiem

Velkým překvapením bylo oznámení pokračování skvělé příběhové emotivní adventury A Plague Tale: Innocence. Druhý díl nese podtitul Requiem a opět budeme sledovat příběh našich oblíbených sourozenců. Trailer nás opět dostal do kolen ohromujícím vizuálním zpracováním, které je posledních pár let studiu Asobo vlastní. Hra vyjde v příštím roce a doufejme, že opět s českými titulky.

Far Cry 6

Jelikož má poslední roky Microsoft dobré vztahy s Ubisoftem, tak není žádným překvapením, že jsme se dočkali i nového gameplay traileru na nové Far Cry 6. To nám představilo způsoby, kterými můžeme přistupovat ke hraní této hry a že jich není málo. Ostatně v open-world hrách přesně takovou volnost chceme. No uvidíme, jak se tento nový kousek skládačky známé jako Far Cry povede.

Shredders

Sportovních her není nikdy dost a snowboardové hry byly v minulých letech velice populární. Microsoft získal časovou exkluzivitu na nově oznámenou snowboardovou hru s název Shredders. Ta vyjde už během prosince letošního roku a bude dostupná na všech konzolích Xbox a samozřejmě také PC s Windows 10.

Atomic Heart

Naši východní sousedé se v posledních letech poměrně činí a tvoří poměrně zajímavé akční hry. Mezi nimi je rozhodně i Atomic Heart, které vyjde už v letošním roce. My se během Xbox konference dočkali nového gameplay traileru a rozhodně stojí za zmínku, že tento kousek najdeme na day one v nabídce Xbox Game Pass.

Replaced

Ne vždycky musí hry vypadat fotorealisticky, zářným příkladem toho byla hra Replaced, který se během showcasu představila. Jde o temnou stylizovanou adventuru zasazenou do post-apokalyptického světa. Titul bude mít opět časovou exkluzivitu pro konzole Xbox a dočkáme se jej v příštím roce.

Grounded

Obsidian Entertainment má v Xbox Game Studios pěkně na pilno, jelikož dělá hned na několika projektech na jednou. První vydanou hrou pro Xbox byla zajímavá survival hra Grounded. Ta se těší solidní oblibě a tak se brzy dočká nového velkého updatu v podobě The Shroom and Doom rozšíření, v němž se dočkáme také velkého pavoučího bosse. Do hry budou zároveň s tímto updatem implementovány achievmenty.

The Ascent

V loňském roce nás poměrně zaujal titul s názvem The Ascent, který nás zavede do ponurého cyberpunkového světa. Tento titul bude mít časovou exkluzivitu pro konzole Xbox, což bylo ostatně řečeno už loni. Nás ale daleko více zajímá datum vydání, které konečně padlo a hra je blíže, než jsme vlastně vůbec mohli čekat. Vyjde už 29. července.

Age of Empires IV

Na pokračování Age of Empires z dílny studia Relic Entertainment čekáme už skutečně velmi dlouho a jak se nyní ukázalo, tak naše čekání se chýlí ke konci. Microsoft konečně oznámil datum vydání a to v rámci nového gameplay traileru. Hry se tak na PC dočkáme už 28. října letošního roku, takže je čas bouchnout šampaňské. Jo a víte, že ve hře najdeme skutečné historické postavy? Ne? Tak nyní už ano.

The Outer Worlds 2

Nyní se opět vrátíme k Obsidian Entertainment. Ty nám totiž představili svou třetí vyvíjenou hru, která rozhodně byla velkým překvapením pro všechny. Šlo totiž o hru The Outer Worlds 2. Hra je ve vývoji čistě pro Xbox Series a PC. Kromě prvního teaseru ale nemáme o hře vůbec žádné informace a nezbývá nám nic jiného, než čekání. Exkluzivita v případě pokračování není žádným překvapením, jelikož Microsoft získal s Obsidianem i práva na jejich značky mezi něž The Outer Worlds patří.

Microsoft Flight Simulator

Fanoušci leteckých simulátorů už přes rok mohou na výkonných PC létat v novém Microsoft Flight Simulátoru, který má na svědomí studio Asobo. Hra tento rok míří také na Xbox Series a my víme, že se tak stane už 27. července. Hra navíc bude podporovat multiplayer a dozvěděli jsme se také, že se na nás chystá první velká expanze, která bude navíc dostupná zdarma. Expanze bude dostupná příští rok a doprovodí do kin film Top Gun Maverick, z něhož čerpá.

Forza Horizon 5

Ačkoliv nešlo o samotné finále, tak pro mě o velké finále rozhodně šlo. Playground Games totiž představilo závodní hru Forza Horizon 5. Hra vypadá naprosto fantasticky a jde o první next-gen Forzu vůbec. Nová Forza Horizon je zasazena do Mexika a nabídne novou příběhovou kampaň, která doplní typický Horizon festival. titul se představil jak v traileru, tak také v několika gameplay záběrech, které doslova vyráží dech. Titul vyjde už během 9. listopadu a bude plně podporovat ray-tracing. K dispozici bude také celá řada nových multiplayerových miniher, který nikdy nebude nedostatek, jelikož hra bude nově obsahovat také editor podobných šíleností, takže je jasné, že se rozhodně nudit nebudete. Slovo padlo samozřejmě i o nové Forza Motorsport, na té usilovně pracuje tým z Turn 10 a nejspíše se jí dočkáme v příštím roce, což je ostatně něco, co jsme očekávali.

Rád se ještě vrátím k Forza Horizon 5. Hra totiž využívá nové pokročilé technologie pro snímání světa. Vývojáři skenovali skutečné kraje Mexica a tak tu máme i aktivní vulkán a těšit se můžeme i na nějaké ty písečné bouře. Počasí nabídne skutečně celou řadu pokročilých efektů a ačkoliv mizí roční období, což je vzhledem k vybranému prostředí logické, tak pevně věřím, že hra má co nabídnout. Vývojáři vedle fotorealisteckého prostředí přišli i s novou technologií nasvícení a nebe bylo sledováno za pomoci 12K kamer a mělo by být simulováno s neuvěřitelnou přesností.

Redfall

Skutečný závěr celého Xbox & Briefingu patřil nové hře autorů Dishonored a Prey. Vývojáři z Arkane Austin představili svou novou hru s názvem Redfall, která je ve vývoji exkluzivně pro konzole Xbox Series X a S. Půjde o kooperativní akci pro až 4 hráče, v níž se chopíme hrdinů s unikátními schopnostmi. To celé je zasazené do post-apokalyptického světa, v němž hrozbu přeživším představují mocí upíři. Jde o zajímavý koncept, který mě rozhodně zaujal. Hra by měla vyjít už v létě příštího roku.