Autoři série Wolfenstein oznámili hru Indiana Jones: The Game

Autoři série Wolfenstein oznámili hru Indiana Jones: The Game

12 ledna, 2021 0 Od Jiří Hora

Studio MachineGames má každý hráč v paměti díky jejich vysoce kvalitní reinkarnaci série Wolfenstein, která mírně klopýtla snad jen s kooperativním spin-offem Youngblood. Na něm však dělal zcela jiný tým. Původní vývojáři totiž dělali na zcela jiném projektu, který nemá s B. J. Blazkowiczem pranic společného. Hlavní hrdinou tohoto kousku se totiž stane světoznámý archeolog z dílny dvou ikonických režisérů – George Lucase a Stevena Spielberga.

Filmový znalci již vědí, že jsme měli na mysli Indiana Jonese. Tato oblíbená postava ztvárněná Harrisonem Fordem, se do světa videoher promítla již několikrát, ale lze předpokládat, že nyní půjde o hru, která svými ambicemi všechny předčí. Mateřská společnost Bethesda přisla s tímto oznámením: “Nová hra Indiana Jones je právě ve vývoji v našem studiu MachineGames a nabídne zcela nový originální příběh. O produkci hry se postará sám Tod Howard, přičemž titul vzniká ve spolupráci s LucasFilm Games (nedávno obnovená společnost LucasFilmu, pozn. red.). Bude sice ještě chvíli trvat, než se s vámi budeme moci podělit o více informací, ale jsme nesmírně potěšeni, že se o tuto skvělou novinku můžeme podělit již nyní.”

Momentálně neznáme žádné konkrétní datum vydání, či dokonce platfromy, na kterých má hra vyjít. K dispozici nám je pouze krátký teaser, jenž naleznete níže. Je však vysoce pravděpodobné, že Indiana Jones: The Game doprovodí v kinech také pátý a zároveň poslední film z této série. Vzhledem k tomu, že je Bethesda již součástí Xbox Game Studios, můžeme také předpokládat, že hra zamíří s exkluzivitou na Xbox Series a PC.