Celosvětově úspěšná hra Creaks od Amanita Design dostane vlastní Artbook

Celosvětově úspěšná hra Creaks od Amanita Design dostane vlastní Artbook

15 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Vývojářské studio Amanita Design by měl znát asi každý český hráč. Studio za sebou možná nemá žádné velké tituly, ale jejich adventury jsou natolik unikátní, emotivní a výpravné, že si vás jednoduše získají a nepustí. Amanita má natolik specifický vizuální podpis, že jejich hru poznáte, i kdybyste o ní nikdy dřív neslyšeli, ale vtip je v tom, že o jejich hrách uslyšíte. Proč? Jelikož si získávají srdce hráčů po celém světě a naposledy se jim to podařilo s opět unikátní hrou jménem Creaks, které vedle PC zavítala také na konzole Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch.

Když jsme se s tvůrci z Amanity začali bavit o možnostech vytvářet pro jejich hry artbooky, tak nám ukázali ještě neveřejnou verzi Creaks a hned nám bylo jasné, že tato hra si knihu zaslouží. Nápaditost a smysl pro detail ze hry úplně sálá a věřím, že fanoušci Amanita her se rádi pokochají malbami hezky na papíře v knižním provedení, protože ve hře na to není tolik čas,“ komentoval vznikající knihu Martin Schovanec ze společnosti Xzone, který nás na vznikající Artbook pro hru Creaks upozornil a my se tak o jeho existenci mohli podělit s vámi.

Kniha The Art of Creaks vyjde ve dvou edicích. Standardní edice je samostatná kniha ve čtvercové formátu 27×27 cm, o přibližně 180 stranách na kvalitním papíře a v pevné vazbě. Vyjde v češtině i angličtině. Doporučená maloobchodní cena bude 999 Kč. Vedle toho ale vznikne také limitovaná, autory ručně číslovaná a podepsaná edice: Creaks – Collector´s Box, které bude jen 1000 ks na celém světě. Sběratelský box bude obsahovat nejen artbook (v angličtině), ale také kód na hru, sadu ručně vyráběných kovových pinů, čtyři litografie, oboustranný plakát a originální herní soundtrack na CD od Hidden Orchestra. To vše v překrásné sběratelské krabici. Maloobchodní cena bude 2 399 Kč.

Normálně na obchody neodkazujeme, ale místní scéna by se měla podporovat a Xzone pro ni v posledních letech dělá hodně. Pokud o Art of Creaks stojíte, tak neváhejte zavítat na jejich stránky ZDE