Ceraldi: Přál bych si remake, či remaster, The Simpsons: Hit & Run

Ceraldi: Přál bych si remake, či remaster, The Simpsons: Hit & Run

14 října, 2019 0 Od Jiří Hora

Seriál Simpsonovi je tu s námi již několik desítek let a stále se těší veliké popularitě po celém světě. Seriál tak pronikl i do dalších odvětvích zábavního průmyslu a tak si můžeme žlutých lidiček užít například v zábavních parcích Universal Studios, ale i ve videohrách, tedy zejména starších kouscích. Kdy tou nejlepší hrou na motivy Simpsonů bylo bezesporu The Simpsons: Hit & Run, které nám dalo celý Springfield s jeho oblíbenými hrdiny jako na dlani a hráči titul v podstatě považovali za takové GTA ve světě Simpsonových. Čímž vlastně i částečně bylo.

Nyní si na tuto hru vzpomněl i sám její producent Vlad Ceraldi. Ten se nechal slyšet, že by bylo zábavou znovu prozkoumávat postavy a celé universum výše zmíněné hry. Tím vlastně vyjádřil touhu po remasteru, či remaku, výše zmíněné hry, která vyšla v roce 2003. Musím se přiznat, že i já osobně jsem ve hře strávil na PC spoustu času a vlastně bych návrat hry uvítal. Ceraldi totiž dodává, že současné technologie by vývojářům umožnili vytvořit větší a detailnější hru, která by opět mohla zaujmout široké spektrum hráčů. Ostatně už původní hra byla nadčasová a i dnes je solidně hratelná. Producent však říká, že jedinou zábranou v tvorbě takové hry jsou vlastníci autorských práv, kteří by o takou hru museli stát.

Jak jistě víte, tak vlastníkem práv na Simpsonovi je díky nedávné akvizici 20th Century Fox společnost Disney. V herním průmyslu má pak práva na hry společnost EA, které Disney svěřilo i značku Star Wars. Pokud by hlavně ze strany Sony šlo vše dobře, mohli bychom se časem remaku dočkat a myslím, ze hráči samotní by jej uvítali. Otázkou zůstává, co by s hrou udělalo EA.