Control dostane dodatečný obsah + spojitost s Alanem Wakem

Control dostane dodatečný obsah + spojitost s Alanem Wakem

11 září, 2019 0 Od Jiří Hora

Remedy před dvěma týdny konečně vydala svou dlouho připravovanou hru Control. Kde se v roli Jesse Faden vydáme pátrat po ztraceném bratrovi, který měl být unesen společností FBC. Záhy se však s Jesse stává ředitelka společnosti, aby následně zjistila, že celá budova známá jako The Oldest House v sobě skrývá daleko více tajemství. I přesto, že byla hra všemi recenzenty vychvalována pro svůj příběh, tak Control s ním ještě zdaleka nekončí.

Vývojáři nyní ukázali jízdní řád DLC, která zamíří během následujícího roku do hry. Jako první do hry zamíří photo mód a to už během následujících měsíců. V prosinci se pak dočkáme nového endgame obsahu s názvem Expeditions, jenž nás postaví před ty nejtěžší výzvy. Obě tato DLC budou zdarma. Začátkem příštího roku nás pak čeká první příběhové rozšíření s názvem The Foundation, které si už budeme muset zaplatit. To samé se pak týká i druhé expanze s tajemným názvem AWE.

Pokud jste dění kolem Control sledovali, či četli naší recenzi (ZDE), pak víte, že Control se odehrává ve stejném universu jako Alan Wake. Právě písmo druhého rozšíření AWE je ve stejném fontu jako logo hry Alan Wake. Navíc je v písmenu W vyobrazena postava s baterkou, stejně jako v onom logu. AWE tak může být zkratkou pro Alan Wake Expansion, což by mohlo znamenat, že se v tomto DLC setkáme s tímto světoznámým spisovatelem, či ještě lépe si za něj opět zahrajeme. Jak také možná víte, Microsoft přenechal všechna práva na sérii Alan Wake právě Remedy, takže nic není vyloučeno.