Crytek viníkem konce české hry Ghost Theory

Crytek viníkem konce české hry Ghost Theory

4 ledna, 2019 0 Od Jiří Hora

Jestli vám nic neříká české studio Dreadlocks, pak vám možná něco řekne jejich titul Dex, která svým zpracováním, příběhem i hratelností dostala řadu hráčů z celého světa. Dreadlocks se tak tímto dostali do povědomí herní světa jako takového. Dex byl sice menším projektem, ale za to důležitým startem tohoto studia, jenž jim dodal zkušenosti a možnost pokračovat dále a rovnou na něčem ambicioznějším. Tyto ambice měl naplnit first person horor s názvem Ghost Theory.

Titul byl na svém počátku zafinancován úspěšnou Kickstarterovou kampaní a měl vzniknout na enginu Unity. Jenže projekt přerostl své ambice a původně využitý engine přestal být dostatečným. Proto se studio zaregistrovalo do podpůrného programu společnosti Crytek, který měl studiu Dreadlocks dát další finanční injekci a vedle toho možnost bezplatného využití CryEnginu. Bohužel je všem známé, jak Crytek v posledních dvou letech dopadl a musel rozprodávat vlastní studia, ale i projekty. S tím šlo ruku v ruce i zrušení jejich podpůrného projektu, což znamenalo zrušení financování všech projektů nezávislých vývojářů v tomto projektu mezi nimiž bylo i zde zmíněné české studio.

Bohužel současné finanční prostředky studia padly na přetvoření hry Ghost Theory z Unity na CryEngine, které bylo tím pádem zcela zbytečné a zapříčinilo tak nevyhnutelné. Kvůli finanční tísni nebylo studio schopné platit své zaměstnance a tak byl vývoj hry aktuálně ukončen. Je to obrovská škoda, jelikož šlo o velmi ambiciozní projekt, u něhož se naši vývojáři opět mohli vytáhnout před světem. Nakonec se tak nestane, leda by se objevil nějaký zázračný investor, který by hru podpořil dostatkem peněz.

Trailer z kickstarterové kampaně