Death Stranding bez Playstation 4 exkluzivity?

Death Stranding bez Playstation 4 exkluzivity?

9 srpna, 2019 0 Od Jiří Hora

Poslední hra velmistra herní scény Hidea Kojimi s názvem Death Stranding je aktuálně v poslední fázi vývoje a dorazí k nám na podzim letošního roku. Kolem hry je stále opar tajemna a právě ono neznáme je pro nás hráče tím pravým lákadlem. O to více může hráče v České Republice těšit, že hra u nás vyjde s českými titulky, jak už to v posledních dvou letech u PS4 exkluzivit bývá. I když je vlastně Death Stranding opravdu PS4 exkluzivitou, nebo zavítá i na další platformy? Tato otázka momentálně letí internetem jako blesk.

Co že to vlastně způsobilo? Když došlo na oznámení data vydání Death Stranding, tak na samotném coveru hry chyběl nápis Only on Playstation. To by samo o sobě nemuselo nic znamenat, přeci jen mohlo dojít k chybě. Hra však zmizela i ze seznamu exkluzivních her na oficiální stránce Playstationu, což už nás navadi k tomu, že Death Stranding se opravdu podívá i na jinou platformu než Playstation. Dlouho se také spekuluje o možné PC verzi, kterou však nikdo z Kojima Production nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Viníkem může být smlouva mezi Kojimovou společností a Sony, jenž vývojářům poskytla svůj interní engine Decima a zároveň vede marketingovou kampaň, kterou by tak oznámení další verze mohlo narušit.

PC verze hry tak nejspíše opravdu vzniká, ale nedočkáme se jí pravděpodobně dříve jak v příštím roce. Přeci jen časově exkluzivity mívají roční charakter. Pokud by jste se ptali na případné další platformy jako Xbox One, tak zde s vysokou pravděpodobností nic nevzniká. Přeci jen původní smlouva, která však po letech mohla být upravena, zahrnuje položku, že vyvíjena hra bude konzolově exkluzivní pro PS4. PC je tedy z obliga a může na něm hra vyjít. Na trhu bude navíc další hráč v podobě streamovací služby Google Stadia, i tam může Death Stranding ve své podstatě vyjít.