Dnes vychází scifi rpg The Outer Worlds

Dnes vychází scifi rpg The Outer Worlds

25 října, 2019 0 Od Jiří Hora

Je tu Den D! Po dlouhých letech jsme se konečně dočkali právoplatného nástupce hry Fallout New Vegas. Nejde sice o další díl této populární post-apokalyptické série, ale o nový titul studia Obsidian Entertainment s názvem The Outer Worlds, na kterém mimo jiné pracovali nejen tvůrci Fallout New Vegas, ale i prvních dvou Falloutů. The Outer Worlds vyšlo dnešním dnem (25. října 2019) pro PC, Xbox One a Playstation 4, přičemž pokud máte Xbox Game Pass, či Game Pass Ultimate, pak hru nyní najdete ve své knihovně.

Oficiální tisková zpráva společnosti Cenega Czech hovoří o hře následovně: „Hrdina? Padouch? Šílenec? Tvá rozhodnutí určí, jak se bude odvíjet příběh v tomto pohlcujícím sci-fi RPG pro jednoho hráče. Hra The Outer Worlds z dílny proslulého RPG studia Obsidian Entertainment přináší temný a duchaplný příběh, který se odehrává v kulisách kolonie nacházející se na nejzazším konci galaxie. Pevné sevření mocné korporátní byrokracie začíná ochabovat kvůli novému, neznámému příchozímu, kterým není nikdo jiný, než Ty sám – osobnost, kterou ses rozhodl stát rozhodne, jak se bude děj dále vyvíjet. Tvé volby budou mít přímý dopad na samotný herní děj, stejně jako na vývoj Tvé postavy, příběhy Tvých společníků a také určí scénář konce hry.

Ztracen během tranzitu na kolonizační lodi směřující na nejvzdálenější konec galaxie se probouzíš o několik desetiletí později a ocitáš se uprostřed obrovského spiknutí hrozící zcela zničit kolonii Halcyon. Pusť se do prozkoumávání těch nejodlehlejších částí vesmíru a střetni se s nejrůznějšími frakcemi, z nichž každá touží po moci. Jsi nepředpokládaná proměnná, se kterou se nepočítalo…” Kdo z vás se tedy vydá do vzdálených koutů galaxie rozhodnout o osudu kolonie Halcyon?