E3 2019 Square Enix Live Show – Report

E3 2019 Square Enix Live Show – Report

11 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Jak jsme slíbili,tak zde máme poslední z našich reportů, jenž se týká E3 konference společnosti Square Enix. Ta se nesla v poměrně odlišném duchu, než tomu bylo v případě všech předchozích a prakticky šlo jen o sled trailerů. V asi jen třech případech jsem se dočkali nějaké předmluvy od samotných vývojářů. Ale stejně jako v případě předchozích konferencí, jsme se nedočkali nějak výrazného množství nových oznámení. Vzhledem k tomu, že šlo ve většině případů jen o sled trailerů, tak nemáme k daným hrám moc co říci, ale rozhodně je zde nevynecháme.

Musím se přiznat, že lepším titulem než bylo Final Fantasy VII Remake vlastně nešlo ani začít. Vývojáři nám hru konečně představili v řádných gameplay záběrech, kdy nám byl představen zejména soubojový systém a jeho mechanika ATS, po jejímž nabití je možné používat skilly, lektvary, či kouzla. Předváděčka souboje nám zároveň přinesla souboj s jedním z bossů. V posledním traileru shrnujícím záběry z celé hry, a jenž nám ukázal další ikonické postavy FFVII, se ukázalo i datum vydání. To je stanoveno na 3.3.2020 a to exkluzivně pro Playstation 4.

Následně už přišel onen sled trailerů, tak se tedy společně podívejme, jaké hry se nám na konferenci ukázali:

Studio Dontnod se rozhodlo připomenout Life is Strange 2, které v novém traileru shrnulo reakce různých streamerů a redakcí.

V delším traileru se ukázala i hra Dragon Quest Builders 2. Ta se dočkala i data vydání, které je v podstatě za dveřmi, hra totiž vychází 12. července. Vedle Dragon Quest Builders 2 se ukázala i hlavní série s posledním dílem Dragon Quest XI představující svou Definitive Edition S.

Nechyběl ani skvělý Octopath Traveler, jenž oznámil svůj příchod na PC

Na konferenci se představil se také remaster skvělé hry The Last Remnant, jenž míří na Switch

Následně došlo k oznámení nové závodní hry Circuit Superstars, která vzdává hold starým topdown závodním hrám, kdy tentokrát chtěli vývojáři do hry zahrnout i řadu prvků z klasických simulátorů, což by mělo zajistit unikátnost daného titulu.

Dále se ukázalo nové rozšíření pro multiplayerovou PC druhoválečnou akci Battalion 1944 s představující východní frontu a nesoucí prostý a výstižný název Eastern Front.

Po dlouhém čekaní jsme se dočkali traileru i k rozšíření Re:Mind pro Kingdom Hearts 3, jenž ukazuje, že tento crossover Square Enix charakterů a Disneyho postaviček stále neříká poslední slovo.

Následně se v nových gameplay záběrech připomnělo Dying Light 2, kterého se dočkáme na jaře 2020. Vývojáři s Techlandu totiž před E3 oznámili, že místo Warner Bros Games vydají svou hru právě pod Square Enix.

Trochu větší porci času si pro sebe uzmulo studio People Can Fly, jenž nám představilo svůj nový titul Outriders.  Půjde o kooperativní third person temnou střílečku s možností tvorby vlastní postavy. Studio People Can Fly stojí například za hrami Bulletstorm a Gears of War Judgment. Outriders je však doposud jejich největším projektem. Více se však o hře dozvíme až během letošní zimy a hry samotné pak v létě roku 2020.

Datum vydání přinesl i trailer na hru Oninaki. Ta vyjde 22.5.2019.

Dále došlo na oznámení remasteru Final Fantasy VIII, jenž zamíří na současnou generaci konzolí. Toto představení se také setkalo s radostnými ovacemi.

Nejvíce prostoru si pak uzmulo velké finále, které nepatřilo nikomu jinému, než Crystal Dynamics, jenž ve spolupráci s Eidos Montreál, konečně představili svou hru Marvels Avengers. Ta se představila v traileru s řadou gameplay záběrů. Hra bude kombinovat akci s velkolepou výpravou příběhu o ztrátě a snaze získat vše zpět. Ten byl podobně jako v případě PS4 exkluzivního Spider-Mana vytvořen zcela od základů a bude se točit kolem tzv. A-Day. Herní Avengers bude možné hrát solo i v kooperaci. Dále jsme zjistili, že k základní pětici hrdinů: Captain America, Black Widow, Iron Man, Thor a Hulk, přibudou postupně i další. Hra v žádném případě nebude obsahovat lootboxy ani pay2win systémy. Marvels Avengers vyjde 15.5.2020 na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia. PS4 hráči pak získají exkluzivní přístup do Early Access Beta testu.