E3 2019 Ubisoft Press Conference – Report

E3 2019 Ubisoft Press Conference – Report

11 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Máme za sebou třetí velkou konferenci v rámci letošní E3, jenž probíhá v americkém Los Angeles. O tu se postaral Ubisoft, který rozhodně zaujal svými novinkami. A byť jsme se během konference skutečně nějakých dočkali, tak mi přijde, že je letošní E3 2019 na nová oznámení velice slabá. Nás čeká už jen Square Enix a já si netroufám tvrdit, že by to mělo být oproti již proběhlým konferencím něco zcela výjimečného. Ale zpět k samotnému Ubisoftu a jeho konferenci, kterou si nyní v následujících řádcích shrneme.

Letošní show Ubisoftu zahájil symphonický orchestr, jenž nám na pozadí shrnul celou historii série Assassins Creed. Tato Assassins Creed Symphony se následně dočká celosvětové tour, tudíž si budeme moci ikonickou až epickou hudbu potrhující celou dekádu příběhů založených na historických událostech poslechnout pěkně na živo. Takže byť nám ne letošní konferenci chyběl nový díl série Assassins Creed, tak samotná série minimálně v jediné formě být přítomna musela.

Následně jsme se dočkali první gameplay ukázky ze hry Watch Dogs: Legion, jejíž existenci Ubisoft potvrdil již před samotnou E3. Ukázka z této hry však podtrhla veškeré informace o ní. Watch Dogs Legion bude skutečně zasazen do budoucnosti, kdy Londýn je celosvětově uznávaným městem, které se však utápí ve strachu a neustálém sledování. Ukázka ze hry nám ukázala možnosti využití nepřeberného množství postav při plnění mise. Ano, skutečně bude možné hrát za jakoukoliv NPC ve hře, ale mějte na paměti, že smrt dané osoby ve hře je permanentní. Následně nám  byl ukázán ještě CGI trailer, jenž nám zároveň odhalil, že Watch Dogs Legion vyjde 6. března 2020 a to na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Další hra byla tak trochu netradičně představena Ianem Grimmem, který celé oznámení bral z velkého nadhledu. Nově oznámená hra Mythic Quest: Ravens Banquet má být největším mmo rpg, které kdy bylo vytvořeno. O co vlastně konkrétně půjde? To se ukáže v budoucnu.

Následoval sled dvou trailerů, kdy jeden nám připomněl blížící se vydání nového rozšíření pro Tom Clancys Rainbow Six: Siege, které je stanoveno na 12. června. Další trailer nám pak představil zajímavé spojení bojového žánru Brawl a kreslených postaviček z Adventure Time. toto spojení nese název Brawlhala a pokud máte rádi hry jako Super Smash Bros, tak se rozhodně budete královsky bavit.

Na konferenci nesměl chybět ani nedávno oznámený Ghost Recon: Breakpoint, jenž se představil v novém traileru, který uvedl sám představitel hlavního záporáka, herec Jon Bernthal. Dále došlo na oznámení nového komunitního programu s názvem Ghost Recon Delta Company a aby toho nebylo málo, tak již nyní se můžeme registrovat do beta testu Ghost Recon: Breakpoint, jež proběhne 5. září na všech dostupných platformách.

U Toma Clancyho jsme ještě zůstali v rámci dalšího představení. To se týkalo tentokrát mobilního taktického rpg, jenž sjednocuje hrdiny z různých her pod značkou Tom Clancy, jako Splinter Cell, The Division, Rainbow Six Siege, či Ghost Recon, do jednoho titulu s názvem Tom Clancys Elite Squad.

Následovalo živé představení, které nám oznámilo nový díl série Just Dance. Tato série oslaví letošním ročníkem deset let své existence. Just Dance 2020 vyjde v prosinci tohoto roku a to na Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, Google Stadia a tak trochu nečekaně na Nintendo Wii, kde hra slavila obrovský úspěch a tak toto výročí tato stařičká platforma nesměla minout.

Dále jsme se přesunuli v krátkém traileru ke hře For Honor, jenž nabídne časově omezený event s názvem Shadows of the Hitokiri, jenž je nyní dostupný na všech platformách. V tomto eventu se postavíme prokletému bojovníkovi, jenž je ztělesněním samotné smrti.

I když nám Ubisoft před E3 tvrdil, že žádné nové Rainbow Six se na naás nechystá, tak jsme se přeci jen dočkali nového oznámení v rámci této série. Tom Clancys Rainbow Six: Quarantine bude kooperativní PvE akcí pro tři hráče, kde budeme čelit neznámému mimozemskému parazitovi. Trailer ze hry se nesl v poměrně temné až hororové atmosféře, což mě poměrně zaujalo, chvíli jsem si myslel, jestli se nedíváme na nového Vetřelce, jelikož ukázka jej svým provedením trochu připomínala.

O své místo na konferenci nepřišla ani hra Tom Clancys The Division 2, jenž se opět představila v novém traileru, ale co je podstatné, byl nám představen jízdní řád pro DLC na první rok. Dočkáme se tak tří velkých epizodických balíčků. Epizoda 1 s názvem D.C. Outskirts – Expeditions nás zavede za hranice města. Epizoda 2: Pentagon: The Last Castle nás vezme do legendární budovy velení amerických vojenských sil. Poslední Epizoda 3 nám zatím zůstavá záhadou, byť jsme se dočkali jejího teaseru na pláži s lunaparkem. Tato epizoda však vyjde až začátkem příštího roku. Také nám bylo oficiálně sděleno, že se chystá film The Division, který vznikne ve spolupráci se společností Netflix.

Ubisoft nám dále představil svou novou předplacenou službu Uplay+, která vám zajistí přístup až k více než stovce her, ale i k nově příchozím titulům a to včetně všech DLC. Tato služba odstartuje v září na PC,ale bude dostupná i na Google Stadia. Cena tohoto předplatného bude 14,99 dolarů za měsíc, co opravdu není mnoho.

Další ukázka nám potvrdila jeden z úniků, který se týkal hry Roller Champions. Tato unikátní sportovní hra má usednout na post týmových kompetitivních her vedle takových her jako například Rocket League. Vedle oznamovacího traileru jsme se dočkali i gameplay traileru. Zásadní informace je však ta, že hra je již od této chvíle dostupná a je možné si ji po omezenou dobu stáhnout a zkusit si tak místní E3 demo z pohodlí domova.

Závěr konference patřil studiu Ubisoft Quebec, jenž nám přišlo pomocí krátkého teaseru představit své nové rpg s názvem Gods & Monsters. Tato hra svým zpracováním a stylizací velice silně připomínala naprosto jedinečný titul The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na více informací o této hře si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.