E3 2019 Xbox Briefing – Report

E3 2019 Xbox Briefing – Report

9 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Na letošní veletrh E3 jsem se poměrně těšil a obzvláště na to, co nám a celému světu představí Microsoft, jenž nám sliboval tu největší E3 konferenci v jejich historii. E3 2019 Xbox Briefing je již za námi a já tu pro vás tak mám tradiční report, který zahrne všechny důležité novinky, které byly během této konference představeny. A byť mě některé zprávy mile překvapily, tak se nemohu ubránit menšímu zklamání. Možná na tom nese vinu příliš velké očekávání, ale také možná fakt, že ono vlastně nebylo moc co představovat, jelikož vše co Xbox Game Studios právě vyvíjí je primárně určeno pro další generaci, která se plnohodnotně představí až v dalším roce. I přesto jsme se jistého nástinu nové generace přeci jen dočkali. Ale už k tomu, co nám prezentace přinesla a začneme pěkně od začátku.

E3 2019 Xbox Briefing začal novým trailerem na hru The Outer Worlds, kterou vyvíjí studio Obsidian Entertainment a jenž bude jejich posledním multiplatformním titulem. Tudíž vedle budoucí dvojice konzole Xbox a Windows 10 PC, ještě vyjde na PS4. Trailer sebou přinesl celou řadu gameplay záběrů a je znát, že hra patří pod menší divizi společnosti 2K. Hra vyjde v tomto roce, tedy 25. října.

Na podiu si pak vzali slovo zástupci Ninja Theory, jenž představili jeden ze svých vyvíjených titulů. Jedná se o novou kompetitivní akci 4v4, která přinese frenetickou akci s různými hrdiny, kdy každý z nich bude disponovat jedinečnými vlastnostmi. Půjde v podstatě o takový Xbox exkluzivní Overwatch. Tento titul nese název Bleeding Edge a již 27. června si budeme moci tento titul vyzkoušet díky technickému alfa testu.

Každý z hráčů si asi pamatuje skvělou emotivní plošinovku Ori and the Blind Forest, která sklidila úspěch po celém světě. Již přede dvěma lety jsme se dočkali oznámení druhého dílu s názvem Ori and the Will of the Wisps. Ten se objevil i na letošní konferenci Microsoftu a vedle nových emotivních gameplay záběrů nám představil i celou řadu zajímavých obřích bossů. Trailer byl velmi povedený, ale podstatné bylo, že jsme se dočkali data vydání, které je stanoveno na 11. února 2020. Musíme si teda počkat do příštího roku.

Následně svůj nový titul představili i autoři fenoménu Minecraft, tedy studio Mojang. A i když jde o zcela separátní titul, tak stále půjde o Minecraft, ale úplně jiný Minecraft. Nově oznámený Minecraft Dungeons se vydává do žánru hack-n-slash rpg, kde se pustíme do souboje se zlem v příběhovém režimu až pro 4 hráče a to buď v online nebo lokálním multiplayeru. Hra vyjde na Xbox One a PC na jaře roku 2020.

Slovo na podiu si vzala hlava divize Xbox, Phil Spencer. Ten řekl, že celý Microsoft žije pro tento moment, moment kdy mohou představit nové hry, nové zážitky a objevovat nové světy a to společně s námi. Společně s tím se také zmínil, že Xbox Briefing zahrne 60 her, z nichž 14 first party (nutné dodat, že jsou brána v potaz i velká rozšíření) a samozřejmě dojde i na poodhalení nadcházející konzole Xbox.

Po tomto projevu a nástinu zatím posledního Xbox Briefingu se na obrazovkách objevil nový trailer na hru Star Wars Jedi: Fallen Order, který bude vést marketingovou kampaň s Microsoftem a jejich konzolí Xbox One. Nová hra studia Respawn Entertainment se v traileru zaměřila na gameplay záběry, které jsme nemohli vidět během EA Play.

Následující trailer týkající se nového oznámení se nesl ve velmi temném duchu. Z prvních pár vteřin záběrů bylo jasné, že nás čeká řádný horor. Tento titul vyjde pro PC a Xbox One, nedošlo však na oznámení data vydání. O co tedy vlastně šlo? O herní adaptaci světoznámého studentského hororového snímku The Blair Witch Project. Ano, došlo tedy na odhalení hry Blair Witch, jenž byla na konferenci vskutku jedinečným překvapením.

Když se následně na obrazovkách v sále objevil nápis CD Projekt RED, bylo hned jasné, že se na nás řítí nový trailer ze hry Cyberpunk 2077. Nadcházející titul tohoto polského studia se předvedl v novém CGI traileru, kdy na konci nás čekalo malé překvapení v podobě nové NPC postavy, kterou ztvární herec Keanu Reeves. Ten ostatně následně přišel na podium a mluvil o tom, jak skvělé bylo spolupracovat se studiem CD Projekt RED. Co bylo ale daleko podstatnější? Keanu nám přišel oznámit datum vydání této dlouho očekávané hry. Cyberpunk 2077 vyjde 16. dubna 2020.

Následně jsme se dočkali celé řady trailerů na menší tituly jako Spirit Farer, nebo celý zástup výtvorů z programu ID@Xbox. Mezi tímto rychlým sledem trailerů však figuroval krátký trailer na nové Battletoads, jenž nám však o sobě mnoho nepověděli, až na to, že půjde o pořádně šílenou akci.

Podium si pak převzala Sarah Bond, jenž je vedoucím Xbox Partnership. Ta představila novinky ve službě Game Pass, kdy bylo zmíněno, že veškeré first party tituly z prezentace budou na Day One součástí tohoto passu. Následně došlo na oznámení Xbox Game Pass pro PC, který bude zároveň zahrnovat PC exluzivní tituly jako Imperator Rome nebo Football Manager 2019. Xbox Game Pass pro PC bude stát 10 dolarů na měsíc a beta verze startuje již nyní. Pokud si platíte službu Xbox Game Pass Ultimate, pak získáte Xbox Game Pass pro PC zcela zdarma, tedy spíše bude nyní v této službě obsažen, aniž by navýšil cenu této služby.

Následující trailer nám po letech představil návrat jedné velké série, která už pro některé mohla přijít v zapomnění. Tato hra nám přinese celý svět ve fotorealistickém provedení díky využití scanů ze satelitů a systému Microsoft Azure AI. Co že se nám to tedy vrací na scénu? Microsoft Flight Simulator, jenž vedle PC, tentokrát zavítá i na konzoli Xbox One.

V dalším traileru si svou chvíli slávy vzala exkluzivita pro PC, jenž potěší všechny herní veterány a milovníky real-time strategií. Došlo totiž na oznámení remasteru druhého dílu Age of Empires. Age of Empires II: Definitive Edition zahrne veškerá DLC a hru si budeme moci vychutnat rovněž až v rozlišení 4K.

Svůj poslední multiplatformní titul představilo i studio InXile Entertainment, jenž je od konce minulého roku také součástí Xbox Game Studios. Asi již nikdo nepochybuje o tom, že jsme se dočkali oficiálního představení hry Wastelands 3, jenž se ukázalo v daleko líbivějším kabátku, než posledně vydaný druhý díl.

Jak jsme se následně dozvěděli, tak Microsoft s akvizicemi studií stále neskončil. Nově se k Xbox Game Studios přidalo studio Double Fine Productions, jenž dříve přišlo s kousky jako Psychonauts nebo Brutal Legend. Aby toho nebylo málo, tak studio rovnou představilo svou první hru vyvinutou exkluzivně pro Xbox One a PC Windows 10. Nejde o nic jiného, než o Psychonauts 2.

Když se na obrazovkách objevil nápis Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii, říkal jsem si, že snad Xbox získá exkluzivní Star Wars titul. To se samozřejmě nestalo. Došlo na oznámení nové hry od Travel Tallers Games alias TT Games z jejich LEGO dílny s názvem LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Hra zahrne všechny filmové epizody, včetně snímku, který jde letos do kin, a to v jediném balíčku.

Hned poté, co na obrazovkách prolétli trailery na akční rpg Dragon Ball: Project Z a nového interaktivního thrilleru od Annapurna s názvem 12 Minutes, si své slovo vzalo Gears of War 5, tedy nově pouze Gears 5. To se ukázalo v novém teaseru s Cait, ale hlavně nám následně na podiu Rod Ferguson z The Coalition představil zcela nový režim pro tuto hru s názvem Espace, kde budeme muset infiltrovat Hive, umístit nálož a následně utéct. Tento režim se následně představil i v povedeném CGI traileru.

Poté nám Microsoft představil druhou sérii ovladačů Xbox Controller ELITE, který bude nově zahrnovat i dobíjecí baterii a nabíjecí stanici. Kromě toho se pak dočkáme i řady vylepšení pro umocnění herního zážitku jako nastavitelné analogy, či citlivější triggery.

Techland následně ukázal nový trailer na jejich chystaný Dying Light 2, který nám uvedl i termín vydání pokračování této post-apokalyptické zombie akce, kde by naše volby měly ovlivňovat samotný příběh. Hra vyjde během jara 2020.

Jak již bylo loni uvedeno, tak v letošním roce se po řadě let nedočkáme nové Forzy Motorsport. Ta je aktuálně ve vývoji pro další generaci konzolí. O Forzu jsme však přeci jen nepřišli. Došlo na oznámení nového opravdu velkého rozšíření pro Forza Horizon 4 s názvem LEGO Speed Champions. Ano, čtete správně, LEGO. Do této fenomenální závodní hry zavítají oblíbené Lego kostičky, které nám ukáží, že i s LEGEM se v takové hře dá užít spousta zábavy. Ostatně přede dvěma lety něco podobného fungovalo již s Hot Wheels.

S novým obřím rozšířením se přihlásil i zombie kooperativní survival State of Decay 2. To nese název Heartland a přinese nám do hry dve zcela nové příběhy, jenž zahnou dva zcela unikátní charaktery, jejichž příběhy si prožijeme. Kromě toho na nás čeká i řada nových nepřátel, nová lokace, ale i nové zbraně. Expanze State of Decay 2: Heartland je k dostání již nyní.

Svůj titul na Xbox Briefingu představilo i vývojářské studio Smilegate, jenž nám představilo svou novou multiplayerovou akci Crossfire X, které vyjde s časovou exkluzivitou na Xbox One a to v příštím roce.

Další trailer nám připomněl letošní oznámení třetího dílu slavné série od Gearboxu, tedy Borderlands 3. Trailer nám blíže představil samotné herní charaktery a vedle toho nám oznámil i zcela nové příběhové DLC pro Borderlands 2, jenž bude přechodovým mostem mezi druhým a třetím dílem, který vychází 13.9.2019.

Předposlední hrou, která se na prezentaci E3 2019 Xbox Briefing představila, je Elden Ring. Na tuto hru jsme vám již teasovali obrázek na našem Instagramu a Facebooku. Za tímto titulem stojí vývojáři z From Software a tvůrce fenoménu hry o trůny George R. R. Martin. Bohužel více informací o titulu nepadlo, můžeme pouze vydedukovat, že půjde o hru zasazenou do nového fantasy světa. Dá se předpokládat, že půjde o další souls like titul. Hra vyjde pro PC a Xbox One. Playstation 4 zatím potvrzen není.

Na scénu se vrátil Phil Spencer, aby mluvil o projektu xCloud, ale hlavně nám nastínil onu novou generaci Xboxu, která zatím nese kodové označení Project Scarlett. Tato konzole byla navržena přímo pro hry a má to být na ní znát. Zatím se Microsoft nepochlubil žádnými konkrétními údaji. Víme jen to, že konzole půjde na upravené technologii od AMD, která bude stejně jako konzole Playstation 5, stát na technologiích Zen 2 a Navi. Konzole také bude využívat GDDR 6 pamětí a místo klasického harddisku uvnitř nalezneme SSD disk. Konzole pak vyjde na Vánoce roku 2020. Více o konzoli se pak dočkáme na příští E3 2020.

Následně jsem se dozvěděli také jméno prvního launch titulu této konzole. Tím bude nové Halo Infinite, které se představili již v minulém roce a jenž poběží na novém enginu SlipSpace. Nový trailer na Halo Infinite následně završil celou konferenci Microsoftu na letošní E3.

Jak tedy můžete vyčíst s řádků výše, tak konference jela v poměrně rychlém tempu a celá hodina a půl tak utekla velice rychle. Ovšem je pravdou, že jsme čekali daleko více oznámení a to hlavně od velkých studií Microsoftu. Musíme ale brát v potaz, že studia dělají hry pro konzoli, která ještě nebyla naplno představena, tedy není ještě ten správný čas je předvést. Každopádně Microsoft má příští rok poslední možnost se pořádně předvést, aby neztratil své fanoušky. Záchranným lanem může být také sprnový Gamescom.