E3 2019 Bethesda Showcase – Report

E3 2019 Bethesda Showcase – Report

10 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Společnost Bethesda má pro letošní rok také splněno a jako druhá tak uzavírala den, který pře ní otevřel Microsoft se svým Xbox Briefingem. Bethesda na letošní E3 přijela hlavně připomenout své stávající, nebo blížící se tituly, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali i nějakých těch novinek. Předem zklamu všechny, kteří i přes slova Todda Howarda doufali, že se na tiskovce přeci jen objeví nové The Elder Scrolls 6, neobjevilo. Ale za to si přišli na své všichni milovníci frenetické akce, létajících částí těl a prýštící krve. Tak tedy začneme.

Konferenci E3 2019 Bethesda Showcase otevřel intro trailer, jenž vedle celé řady záběrů z her společnosti Bethesda, obsahoval zejména promluvu různých vývojářů z celé řady studií jako je Arkane, id Software, MachineGames nebo samotné Bethesda Game Studios. Ti vyjadřovali svou pokoru vůči hráčům, a že jen díky nim mohou být součástí této skvělé show a dodávat jim stále nové a nové herní zážitky, na což následně na pódiu navázal i Pete Hines, jenž vše s velkou grácií uvedl.

Netrvalo dlouho a slovo si vzal výkonný producent Bethesda Game Studios, Todd Howard, který ještě jednou promluvil o problémech s Fallout 76, kdy následně uvedl, že vývojáři ze všech sil pracují na tom, aby hráčům dali něco, co ještě před tím nezažili. Také poděkoval všem hráčům za úspěchy menších her jako Fallout Shelter, či The Elder Scrolls Blades. Právě The Elder Scrolls Blades bylo otevřelo u Bethesdy brány s novými trailery, jelikož do této mobilní Free2Play hry zamíří nový obsah s režimem Solo Arena Battle, novou dračí storyline a novým lootem. Velkým, ale potěšujícím, překvapením bylo oznámení TES Blades pro Nintendo Switch, na které hra zamíří koncem roku, bude rovněž zdarma a bude podporovat cross play mezi mobilními zařízeními.

Fallout 76 byl dlouho diskutovanou hrou, ale Bethesda to s ním rozhodně nevzdává a jak to vypadá, možná to nakonec přinese své ovoce. Na konferenci se totiž představil nový update s názvem Wastelanders, který změní vnímání samotné hry. Tu totiž rozšíří nové příběhové questy, ale také NPC postavy s vlastními propracovaným dialogy, svět tedy nebude již tak pustý. Také se můžeme těšit na nový loot. Podstatnou novinkou však bude, že všechny naše činy ve hře budou mít i své následky. Tím se s námi Fallout 76 rozhodně nerozloučil, ba naopak představil ještě nový Battle Royale režim Storm, který bude součástí updatu Nuclear Winter a víte co? Vypadá zatraceně skvěle. Oba updaty budou dostupné pro všechny majitele hry zdarma.

Poté už jsme na pódiu mohli přivítat zástupce studia Tango GameWorks. Toto v podstatě nové studio má za sebou zatím pouze dva díly série The Evil Within, ale na konferenci Bethesdy se pochlubilo prvním trailerem k jejich nové hře, která své hororové předchůdce rozhodně nezapře. Nově oznámený titul nese název Ghostwire: Tokyo, v něm budeme muset rozplést síť konspirací a přijít na kloub tomu, co je skutečné a co nadpřirozené povahy.

Na konferenci nemohlo chybět ani The Elder Scrolls Online, které nyní hraje přes 10 milionů hráčů a jehož základna neustále roste. Zenimax Studios tak připomněli novým trailerem dračí rozšíření Elsweyr, jenž je údajně nejvhodnějším kouskem pro začínající hráče TESO. Nechyběl ani následně nástin nadcházejících rozšíření, jenž se blíže představí na QuakeConu 2019 a jde o expanze Dragonyhold a Scalebreaker.

Na řadu přišel mobilní koutek, který nám vedle nového traileru na expanzi Moons of Elsweyr pro The Elder Scrolls Legends vycházejícího 27. června, představil i zcela nový titul. Půjde o kreslenou scifi akční 2D adventuru Commander Keen, jenž bude dostupná na mobilních zařízení s iOS a Androidem.

O své slovo se přihlásil následně i nejnovější vydaný kousek Bethesdy, RAGE 2, jenž mají na svědomí studia Avalanche Studios a id Software. Během nového opět řádně šíleného a akcí přeplněného traileru jsme se dočkali představení větší expanze s názvem Rise of the Ghost. Ta přinese nové lokace, nové zbraně a také nový příběh. RAGE 2 byl velice sporným titulem, jelikož skvělou akční část tlačil dolů krátký a průměrný příběh, tudíž nová vzpruha mu rozhodně prospěje.

I když se to příliš nezdálo, tak jsme se pomalu blížili do velkého finále, jehož předzvěstí byli MachineGames, jenž nejdříve oznámili, že všichni milovníci VR si na showroomu mohou vyzkoušet jejich nový titul Wolfenstein Cyberpilot. Následně však musel VR titul vyklidit pole novému a pro nás daleko atraktivnějšímu spin-offu s názvem Wolfenstein Youngblood. V novém gameplay traileru jsme konečně mohli vidět, jak funguje kooperace mezi oběma sestrami a musím říct, že už se hry nemohu dočkat, jelikož každý nový záběr ze hry působí stále lépe a lépe.

Svou hru přišli přišli představit i zástupci studia Arkane, konkrétně pak Arkane Lyon. Půjde o scifi akční záležitost, kde musí hlavní hrdina neustále bojovat o svůj život s krutou zimou a neúnavnou sokyní. Problém je v tom, že kdykoliv někdo z nich zemře, den se opakuje, tak jak z toho ven? Koncept zní opravdu zajímavě a i trailer mě osobně velice zaujal, ostatně od autorů Dishonored, jsem vlastně nic jiného nečekal. Nový titul se jmenuje Deathloop a jsem opravdu  zvědaví na den, kdy nám vývojáři představí samotný gameplay, to ostatně platí i u výše řečeného titulů Ghostwire: Tokyo.

Poslední slovo si vzali zástupci id Software. Ti nám nejprve představili svou novou streamovací technologií Orion, jenž je vytvořena přímo pro potřeby her tak, aby stream fungoval při plném nastavení samotných her. Tato technologie bude kompatibilní jak se službou xCloud od Microsoftu, tak s novou platformou od Googlu, Google Stadia. Samotná technologie se pak na místě demonstrovala hraním Dooma 2016 v plném nastavení, bez latence při 60fps a to na mobilním zařízení.

Závěr večera nás pak zavedl přímo do pekla na Zemi. Nic nemohlo uzavřít lépe E3 2019 Bethesda Showcase lépe, než DOOM Eternal. Ten  se představil rovnou ve třech trailerech, v nichž vždy figurovaly gameplay záběry. Jeden trailer ukazoval level design, další pak ukázku samotné kampaně a poslední nám představil nový multiplayerový režim s názvem Battlemode. V něm se utká jeden slayer proti dvoum démonům. Jak říkají sami zástupci id Software, bude to Skull vs taktika. Nejvíce mě však potěšila zpráva, která se týká data vydání. Nového Dooma se dočkáme již letos a to 22. listopadu.

To už bylo z této konference opravdu vše a my vám samozřejmě přineseme reporty i z konferencí Ubisoftu a Square Enix, jenž budou vysílány během dnešní noci a snad se máme na co těšit.