E3 2021 Square Enix Showcase – Novinkový souhrn

E3 2021 Square Enix Showcase – Novinkový souhrn

14 června, 2021 0 Od Jiří Hora

E3 prezentace Xboxu a Bethesdy byla na oznámení a ukázky poměrně výživná, ale moc dobře jsme věděli, že večer teprve začíná a na řadu tak v zápětí přišla společnost Square Enix, od které jsem toho vlastně čekal poměrně dost a ve finále se dostavilo solidní zklamání. Společnost prakticky oznámila jen dvě nové hry a až moc se zaměřovala na konverze svých starých titulů pro mobilní zařízení, ale i přesto se pojďme podívat, čeho jsme byli svědky.

Marvel’s Guardian of the Galaxy

Už delší dobu se ví o tom, že Square Enix má lukrativní smlouvu s Marvelem na tvorbu několika her a svůj největší trumf si tak trochu vystříleli hned v samotném úvodu. Došlo totiž na oznámení singleplayerové příběhové hry Marvel’s Guardians of the Galaxy. V této hře se chopíme postavy Petera Quilla a společně s jeho bandou vyvrhelů budeme muset, jak jinak než, zachránit vesmír. Hra jako taková vychází z komiksové předlohy a není tedy nijak inspirované filmy v rámci MCU.

Marvel’s Guardian of the Galaxy se nám ukázalo hned v traileru a dlouhém gameplay traileru, jenž byl prezentován na konzoli Playstation 5. Z gameplay videa jsem se tak například dozvěděli, že budeme muset řešit vztahy mezi charaktery, což nám umožní dělat volby v dialozích. Dále s jistotou víme, že se dočkáme skutečně chytlavého soundtracku, který bude obsahovat ty největší pecky z “historie” lidstva. A abych nezapomněl. Hra vychází už 26. října 2021 na PC, Xbox Series, Playstation 5, Xbox One a PS4.

Marvel’s Avengers – Black Panther: War for Wakanda

U Marvelu ještě zůstaneme, jelikož na řadu přišla hra Marvel’s Avengers, která nám nastínila své plány na doplňkový obsah. Crystal Dynamics se rozhodně nechtějí vzdát a snaží se svou hru skutečně oživit, co se dá. To by se mohlo povést s blížícím se rozšířením Black Panther: War for Wakanda. Toto rozšíření se nám ukázalo v novém gameplay traileru a vypadá skutečně skvěle. Těšit se můžeme na nové prostředí, nové nepřátele a samozřejmě i nového hlavního padoucha. Určitě stojí za to říci, že tato expanze bude dostupná všem majitelům hry zcela zdarma, což je určitě důležitým krokem k získání potenciálních nových hráčů.

Babylon’s Fall

Po několika mobilních oznámení jsme se dočkali gameplay traileru na novou chystanou hru od Platinum Games, jíž je loni oznámený Babylon’s Fall. Hra míří s exkluzivitou na konzole Playstation a PC a je na ní znát typický rukopis výše zmíněného studia. Půjde o pro ně typickou hack-n-slash akční záležitost, kterou si tentokrát budeme moci užít v kooperaci. Soubojový systém vychází z oceňovaného NieR Automata a my doufáme, že se na nás chystá minimálně stejně zajímavý zážitek.

Life is Strange: True Colors

Na prezentaci nechybělo ani studio Deck Nine, které nyní dokončuje práce na hře Life is Strange: True Colors, která se na nás přiřítí už na podzim. My jsme se tak konečně mohli podívat na to, jak hra vlastně vypadá a jak se bude hrát. Musím přiznat, že jde o vizuálně velmi pěknou podívanou a schopnosti hlavní hrdinky, nabídnou celou řadu možný rozhodnutí, jelikož na jejich základě budeme moci vycítit emoce herních charakterů a podle našich zjištění k nim i přistupovat. Rozhodnutí budou samozřejmě zcela na nás.

Kromě nového dílu došlo i na ukázku z remasterované komplilace Life is Strange: Remastered Collection, která bude obsahovat první díl a spin-off Before the Storm a to v novém vizuálním kabátku. Video zároveň porovnává nové a předchozí verze her a zlepšení je skutečně znát.

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Jak jsem řekl, Square Enix si to nejlepší vystřílel hned na samém začátku, i když závěr také nebyl zcela k zahození. Představila se nám hra, která vzniká ve spolupráci Square Enix, studia Team Ninja a vydavatele Koei Tecmo. Ještě před E3 se spekulovalo o tom, že studio Team Ninja dělá na nové hře z universa Final Fantasy, která bude svou hratelností připomínat slavné soulsovky a jak se ukázalo, tak se tyto zvěsti opět zakládaly na pravdě.

Team NInja a zbylé dvě společnosti tak představili hru Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin. Hra se nese na skutečně akční vlně, která není studiu cizí a vypadá to, že nás čeká poměrně solidní porce akce, ale také příběhu. Tato nová hack-n-slash hra vyjde ještě během letošního roku a to na PC, Xbox Series, Playstation 5, Xbox One a PS4. Pokud navíc vlastníte PS5, už nyní si můžete zkusit exkluzivní demoverzi. Jediné, co zatím trochu zamrzí, je fakt,že hra po vizuální stránce příliš nezazářila, ale třeba skrývá potenciál, který zatím nemůžeme vidět.