Summer Game Fest – souhrn novinek

Summer Game Fest – souhrn novinek

14 června, 2021 0 Od Martina Halamásková

Je to tady, Electronic Entertainmet Expo (E3) začalo, a to pořádně dlouhým streamem v rámci Summer Game Festu. Ten započal se slušnou dávkou herních novinek a titulů pro všechny hladové hráče. Souhrnný článek z celého E3 nás samozřejmě také čeká, ale prozatím vám snad vystačí výpis novinek z celého streamu. Tak se pohodlně usaďte, protože pro vás máme souhrn toho, na co se můžeme těšit během tohoto a příštího roku. A není toho málo, kromě nových herních titulů se také něco dovíme o připravovaných filmech a seriálech.

Tiny Tina Wonderlands

Společnost 2K a Gearbox Entertainment oznámili jejich nový titul inspirovaný jedním z DLC pro Borderlands 2. V DLC Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep jste v podstatě hráli roli postavy v typickém RPG fantasy světě, který si Tina vymyslela a Wonderlands na tento svět navazuje. Hra je kompletně samostatná loot and shoot, ve kterém je Tiny Tina vypravěčem. Vaším cílem bude porazit Dragon lorda a jeho poskoky, kteří trýzní celou zemi. Na rozdíl od Borderlands, si budete moci váš charakter plně vytvořit podle vašich představ. Na hru se můžeme těšit začátkem roku 2022.

Metal Slug Tactics

Od videoherního studia Leikir Studio a vydavatele Dotemu, přichází taktické RPG s rouge-like prvky, Metal Slug Tactics. Klasika z devadesátých let se vrací, série Metal Slug znovu ožívá a tvůrci se rozhodli zachovat i pixelový design. Datum vydání doposud nebylo oznámeno, ale víme, že hra zamíří na platformu Steam.

Death Stranding: Director’s Cut

Kojima Productions vytvořili bezpochyby jednu z tematicky nejzajímavějších her. Během Summer Game Fest byla oznámena verze Death Stranding: Director’s Cut pro Playstation 5. Žádné konkrétní datum nebylo prozatím uvedeno, jediné s čím můžeme počítat je slovo ‚brzy‘.

Jurassic World: Evolution 2

Téma jurského parku nemůže nikdy nikoho urazit, kdo by neměl rád dinosaury? Stavební simulátor, který byl vcelku oblíbeným titulem, přichází v nové a lepší podobě. Jurassic World: Evolution 2 by měl vyjít někdy během tohoto roku a zahrát si ho budeme moct na platformách PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a PC (Steam a Epic Games Store).

Lost Ark

Populární, korejské MMORPG konečně zavítá mimo hranice Korey. Ještě tento rok během podzimních měsíců oficiálně vyjde hra Lost Ark pro zbytek světa. Tripod Studio svůj multiplayer titul poprvé uvedl korejské veřejnosti v roce 2018 a až po třech letech hra zavítá také mezi nás. Níže se můžete podívat, na nový trailer o jejím epickém příběhu.

Among Us

Tvůrci ze studia Inner Sloth se zase podělili o novinky ohledně jejich velmi populárního titulu Among Us. Na co se tedy můžeme těšit? Zprvu to je nový herní mód, „hra na schovávanou“, který z traileru prozatím nevypadá nijak zvláštně oproti normálu. Vývojáři však o této aktualizaci mluví v množném čísle, je tedy možné, že herních módů bude víc a my se musíme nechat překvapit. Dále oznámili nové herní role, jako například ‚šerif‘ či ‚vědec‘ a samozřejmě tunu nových barev a předmětů, kterými svojí postavičku upravíte k obrazu svému. Někdy do budoucna se také počítá s vytvořením achievmentů, ale konkrétní datum těchto vylepšení zatím není vyřčeno.

Salt and Sacrifice

Další novinkou je titul od Ska Studios, který navazuje na svého předchůdce Salt and Sanctuary. Jedná se o akční RPG plošinovku, kde převezmeme roli inkvizitora, který loví mágy. Tento inkvizitor byl původně kriminálník odsouzený k popravě, ale jeho život byl ušetřen pod podmínkou, že svůj život zasvětí právě lovu mágů. Pojmem mág se ale rozumí zvrácená a navěky ztracená monstra. Salt and Sacrifice má vyjít příští rok, 2022, na platformy Playstation 4 a Playstation 5.

Solar Ash

Solar Ash, 3D sci-fi plošinovka, která byla již oznámena na únorovém State of Play dostala nový trailer s ukázkou gameplaye. Vývojáři ze studia Heart Machine a vydavatelé ze společnosti Annapurna Interactive plánují titul vydat během tohoto roku na platformy PS5, PS4, PC, konkrétně Epic Games Store. Hra je vizuálně velice zajímavá a její pestrý svět dovede zaujmout, konkrétní datum vydání ale zatím bohužel neznáme.

Escape from Tarkov

Další novinkou byl trailer s ukázkou gameplaye z multiplayerové střílečky Escape From Tarkov. Hra je vytvářená vývojářským týmem ze studia Battlestate a už od roku 2017 běží uzavřená beta verze. Pokud jste již tento titul zkoušeli, tak víte, že Escape From Tarkov není vůbec lehká hra, naopak. Mnozí hráči by ji nazvali tvrdou, realistickou a neférovou, ale to jí dělá o to více zábavnou. Vaším úkolem je přežít dost dlouho na to, aby vás mohli vaše jednotky dopravit do bezpečí. Nejprve se ale musíte dostat do bodu vyzvednutí, kam samozřejmě míří i všichni ostatní hráči. Oficiální vydání hry doposud nebylo oznámeno, ale doufám, že to bude brzy.

Two Point Campus

U nás na webu již zmíněná strategie, od společnosti Two Point Studios, konečně dostala oficiální trailer. Hra Two Point Campus se ukázala být velice zábavnou verzí vysokoškolského života. K dispozici bude na platformách Playstation 5, Playstation 4, PC, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S. Pevné datum vydání zatím nebylo stanoveno nebo spíše zveřejněno, takže budeme muset být trpěliví.

The Anacrusis

Dále máme na programu kooperační multiplayer střílečku pro čtyři hráče s názvem The Anacrusis. Nacházíme se na opuštěné vesmírné lodi na okraji nám známého vesmíru, ve které se nachází nepřátelští mimozemšťané. Každý váš ‚run‘ se bude od toho předchozího lišit, ani zbraně, vylepšení nebo bossové nebudou na stejném místě dvakrát. Tvůrci ze studia Stray Bombay oznámili, že hra bude k dispozici už tento podzim na platformách Xbox One, Xbox Series X/S a PC. Funkce crossplay je plně podporována.

New World

Už nějakou dobu očekávané MMORPG od Amazon Game Studios vyjde ještě tento rok, a to 31. srpna. New World bude open-world hra bez měsíčního předplatného plná fantastických tvorů a bytostí. Příběh se odehrává v 15. století na tajemném ostrově, který je sužovaný zkorumpovanými monstry a vaším úkolem bude pomoci obyvatelům ostrova a zároveň pomoct i sobě. Hra vychází pouze pro PC.

Blood Hunt

Videoherní studio Sharkmob se pochlubilo s multiplayer titulem ze světa hry Vampire The Masquerade. Tentokrát je ale vše trochu jinak, protože místo dodržování maškarády se upíři rozhodli ukázat v celé své kráse. Na rozdíl od původních VTM, si můžete svoji postavu plně upravit podle vašeho vkusu. Během tohoto roku započne uzavřená alpha verze, na kterou se budete moci přihlásit a vyzkoušet tak, co tvůrci ze Sharkmob vymysleli. Hra bude k dispozici na platformě Steam.

Dark Pictures Anthology: House of Ashes

Bandai Namco Entertainment se s námi podělilo o další trailer k jejich nejnovějšímu titulu z Dark Pictures Anthology, a tou je House of Ashes. Tentokrát nám v traileru ukázali něco málo k příběhu a na závěr také představili hlavní příšeru celého dílu, Pazuzu. Oficiální termín vydání spadá na 22. října tohoto roku a hra bude k dispozici na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 a PC. House of Ashes si také můžete pořídit ve sběratelské edici, která zahrnuje Pazuzu figurku a mnoho dalšího.

Tales of Arise

A aby toho nebylo málo, Bandai Namco Entertainment také zveřejnilo nový trailer na jejich RPG titul Tales of Arise s ukázkami gameplaye. Tento díl je již sedmnáctým z Tales série a stále si drží svoji popularitu. Hra má vyjít na podzim 2021, konkrétně 10. září na platformy PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Steam.

Sky: Children of Light

Další titul je poněkud klidnějšího charakteru. Od vývojářů ze společnosti Thatgamecompany můžeme očekávat již 29. června hru Sky: Children of Light zavítat i na Nintendo Switch. Krátce poté také bude následovat nová sezóna Le Petit Prince, a to tedy 6. července. Sky: Children of Light je nezávislý, dobrodružný open-world s krásným soundtrackem a příjemným vizuálem.

Planet of Lana

Švédské studio Wishfully společně se společností Thunderful pracují na ručně malované, dobrodružné hře plné hádanek a puzzlů. Planet of Lana je o dívce, která žije v souladu s přírodou a se světem na kterém žije. Dokud jednoho dne nepřiletí bytosti z jiného světa, které chtějí změnit harmonii a klid Laniny planety k obrazu svému. Tento příběh ale není o boji proti těmto bytostem, ale o snahu udržet svoji planetu krásnou a klidnou, jako tomu tak bylo doposud. Hra bude k dispozici na Xbox One, Xbox Series X/S a PC již příští rok, 2022.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Dále se představilo pokračování série Monster Hunter od společnosti Capcom, a to Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Tato RPG hra vychází 9. července 2021 na platformy Nintendo Switch a PC, s tím že je již nyní dostupný v předprodeji.

Endless Dungeon

Videoherní společnost Sega nám představila gameplay trailer o rouge-lite titulu Endless Dungeon. Jedná se o taktickou, akční hru z prostředí opuštěné vesmírné stanice plné nekončících vln monster a nepřátel. Vaším cílem je ubránit sebe a vás krystal. V tomto traileru jsou pro nás jasně vytyčená pravidla hry a tipy na strategii, pokud chceme úspěšně přežít. Datum vydání zatím nebylo oznámeno, ale víme, že hra bude k dispozici během příštího roku 2022 na konzole a PC.

Back 4 Blood

Vcelku očekávaná zombie střílečka Back 4 Blood od studia Turtle Rock Studios na Summer Game Festu představila otevřenou betu, na kterou se může zaregistrovat každý z vás. Beta započne předběžným přístupem od 5. srpna až do 10. srpna a poté bude pokračovat již pro každého od 12. srpna do 16. srpna. Počet hráčů pro předběžný přístup do beta verze je však omezený, takže je třeba mít na paměti, že se na vás možná nedostane i přes vaši registraci. Obě části bety budou k dispozici na platformách PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a PC, funkce crossplay a crossgen je samozřejmě podporována.

Tunic

Videoherní studio Finji si pro nás připravilo hru poměrně roztomilou, pokud tedy máte slabost pro lišky. Hra Tunic je akční adventura, kde je hlavní postava malá liška, která prochází velký svět a řeší hádanky a puzzle na které narazí. Hra má oficiálně vyjít během letošního roku na PC a exkluzivně na Xbox One. V následujícím videu si můžete poslechnout vývojáře, který na titulu pracuje a podívat se na ukázky ze samotného gameplaye.

Tribes of Midgard

Konec světa si pro nás připravilo studio Norsfell a Gearbox Publishing. Obři se řítí směrem na Midgard, čili Zemi, a my je musíme zastavit. Sólo nebo v kooperaci až s deseti spoluhráči společně trénujte a porazte nepřátele, kteří chtějí přivolat Ragnarök. Termín vydání hry spadá na 17. července a k dispozici bude na platformách PS5, PS4 a Steam.

Evil Dead The Game

Multiplayer hra inspirovaná filmovou a seriálovou sérií Evil Dead, přichází mezi kooperační tituly o přežití. Evil Dead The Game, vytvořená vývojáři ze studia Boss Team Games, vám dá na vybranou, hrajte za člověka nebo za démona. Zahrát si můžete kooperačně proti systémově vygenerovaným nepřátelům nebo hezky proti sobě v PVP (Player versus Player). Hra vychází během tohoto roku a k dispozici bude na PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S, PC a Nintendo Switch. V traileru se můžete podívat, jak bude gameplay vypadat.

Elden Ring

List nových titulů se nám pomalu blíží ke konci, a proto jsem si nechala tu největší novinku až na závěr. Od studia Banda Namco Entertainment vyjde krátce po novém roce akční RPG titul Elden Ring. Tato hra byla vytvořená spoluprací herního vývojáře Hidetaka Miyazakiho a spisovatele fantasy románů George R. R. Martina. Hra je naplánovaná na 21. ledna 2022 a vyjde pro platformy Xbox One, Xbox Series X/S, Playstation 5, Playstation 4 a PC.

Free Guy a Cuphead Show

Co se týče filmové a seriálové tvorby můžeme se těšit na adaptaci populární hry Cuphead, o kterou se postará produkce Netflixu. Ta je poslední dobou velice úspěšná ve vytváření povedených adaptací oblíbených herních titulů do seriálové podoby. Zatím ale nebylo vyřčeno žádné konkrétní datum. Také se můžeme těšit na nový film od Ryana Reynoldse na téma počítačových her, Free Guy. Tento projekt byl už několikrát odkládán z důvodu celosvětové pandemie, ale konečně má pevné datum, které by se již nemělo měnit. Příběh je o NPC postavě ze hry, která se rozhodne, že již nechce být jenom obyčejná výplň příběhu. Zároveň se ve filmu objevuje mnoho známých herních tváří, jako například Jacksepticeye a Pokimane. Film se podívá do kin již 13. srpna 2021.

A to je vše přátelé, vyčerpávající souhrn je u konce. Na kterou hru se těšíte nejvíce nebo jaké vás zaujali? Já osobně si brousím zuby na Back 4 Blood, Planet of Lana, Tiny Tina’s Wonderlands a Vampire the Masquerade: Bloodhunt. Letos je toho hodně, tak snad to všechno zvládneme zahrát.