EA zrušilo připravovaný Star Wars titul od EA Vancouver

EA zrušilo připravovaný Star Wars titul od EA Vancouver

16 ledna, 2019 0 Od Jiří Hora

Po odkoupení LucasArts společnosti Disney ráda fanoušků Star Wars bedlivě vyhlizela, co se s legendárním fenoménem bude dít dal. Jak všichni víme, tak minimálně po stránce kinematografie to šlape dal, avšak komunita se u každého z nových filmu většinou dělí na dva tábory. Jenže značka Star Wars neměla své místo jen v Hollywoodu, ale také mezi hráči a o to trpci bylo, když veškerá práva na hry získal gigant EA. Ten sliboval, že her vznikne opravdu hodně, ale od té doby uplynulo již více než šest let a dočkali jsme se pouze dvou dílů Star Wars Battlefront. Letos bychom se měli dočkat ještě titulu od Respawn Entertainment, kteří vyvíjí hru Star Wars Jedi: Fallen Order. Jenže tu jsou ještě minimálně dva rozdelane projekty, nebo minimálně byly.

Na jednom z nich usilovně dělá studio Motive, které ještě do nedávná vedla Jade Raymond. O jejich hře však toho zatím nevíme, snad jen to že odchod producentky na vývoji nic nezměnil. S druhou hrou je to složitější. Její původní koncept byl ještě vytvořen ve zrušeném studiu Visceral Games pod vedením Amy Henning, ale jak všichni víme, tak studio bylo rozpuštěno a hra zrušena. Práce na titulu však neměla přijít v niveč, jelikož za pomoci vytvořených assetu měl začít vývoj na novo pod vývojáři z EA Vancouver, který měli koncept hry převést do open worldu, kde si hlavní roli měl stihnout neznámí lovec odměn. Jenže vše je opět jinak, EA se rozhodlo, že tento projekt také nakonec zruší a hra nevznikne.

Asi se ptáte, co k tomu Electronic Arts vedlo. Odpověď vlastně není vůbec složitá, rozhodně však jinak šťastná. Podle EA byl vývoj hry příliš nákladný a trval by minimálně několik dalších let, což by bylo nepřípustné, jelikož hru potřebuji vydat v kratším časovém úseku. EA Vancouver tak sice opět dostal na starost nový Star Wars titul, toho bychom se však měli dočkat již v příštím roce a mělo by jít o něco menšího. Také nelze říci, zda i v tomto případě vývojáři nevyužije některých již vytvořených assetů. Možná je na čase, aby práva na značku Star Wars nepatřila jen jednomu hernímu vydavateli.

Hry s nameznim lovcem že světa Star Wars to nemají lehké, o tom by mohlo říct své zrušené a skvěle vypadající Star Wars 1313.