Gameplay trailer pro FIFA 21 demonstruje hlavní novinky

Gameplay trailer pro FIFA 21 demonstruje hlavní novinky

5 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Letošní ročník EA Sports FIFA 21 má být předzvěstí toho, co nás čeká v následující konzolové generaci, byť sama hra do této kategorie úplně nespadá. Nicméně se nám vývojáři snaží demonstrovat, některé prvky, které budou nadále vylepšovány a posunou videoherní fotbal ještě dále směrem k tomu skutečnému. Aby nám to bylo náležitě předvedeno, tak vývojáři z EA Sports nám nyní představili zcela nový trailer, který nám náležitě předvádí ty nejstěženější novinky letošního ročníku a to kolikrát v přímém porovnání s loňským dílem.

Velký význam je připisován hlavně chování hráčů, kteří se nyní chovají více jako ve skutečnosti a to zejména v případě těch, kteří kopírují hvězdy tohoto sportu. V tomto případě se jim vývojáři snažili ve virtuální podobě vytisknout jejich osobitý styl. Mnoho úsilí bylo věnováno také přepracování driblingu, díky němuž budete mít opět větší kontrolu nad situací a mělo by vám to usnadnit i samotný útok v případě souboje 1v1. S tím souvisí také možnost lépe řídit náběhy svých spoluhráčů. Na lepším pocitu ze hry by měl přispět i nový kolizní systém, díky němuž už nebude docházet k tak častým pádům jednotlivých hráčů na zem, jelikož hra bude počítat s vícero proměnných během jednotlivých střetů.

Za zmínku pak určitě stojí, že vývojáři do režimu Kick Off implementovali možnost Rewind, takže se budete moci vrátit o pár sekund zpět a napravit své chyby, obzvláště ve chvíli kdy zkusíte hrát na obtížnosti Legend, která bude využívat všech schopností hráčů jako byste hráli s těmi skutečnými a bude tak náležitou výzvou. FIFA 21 je ve vývoji pro PC, Xbox One a Playstation 4, hratelná bude s drobnými vylepšeními také na Xbox Series X a Playstation 5. Verze pro Nintendo Switch se bude tradičně v mnoha ohledech lišit a půjde o jinou verzi hry, než v případě hlavních platforem.