Gotham Knights představuje jednotlivé hrdiny

Gotham Knights představuje jednotlivé hrdiny

26 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Během DC Fandome nám byla konečně představena nová hra z Batmanovského univerza s názvem Gotham Knights. Ačkoliv se původně očekávalo, že naváže na Arkham sérii, nebude tomu tak. Na tu navazuje Suicide Squad od Rocksteady. Gotham Knights je první hrou zcela nového universa. Už jen fakt, že ve hře je jednou z hrdinů také Batgirl, jejíž civilní jméno je Barbara Gordon, dává najevo, že o pokračování nejde, jelikož Barbara byla ve hře Arkham Knight zabita. Těšit se tak můžeme na nové universum, kde budou muset nový hrdinové v sobě najít svého vnitřního temného rytíře a zbavit Gotham tajemného kultu známého jako Soví Tribunál.

Jelikož ne každý je zbehlý komiksovém světě DC, tak se vývojáři rozhodli, že nám všechny hrdiny z Gotham Knights blíže představí. Vlastně já osobně jsem se více méně trefil do černého, jen u Robina jsem předpokládal, že půjde o Damiana Wayna, čemuž tak není. Robinem ve hře je ale Tim Drake, tedy opět zázračné dítě a génius s vynikající schopností dedukce, která se nejvíce přibližuje té samotného Batmana. Robin má k dispozici trojdílnou teleskopickou tyč a je zbehlý v různých technikách kradmého postupu.

Další postavou je Nightwing alias Dick Grayson, tedy úplně původní Robin. Dick jakožto nejstarší člen Batmanovi skupiny má nejvíce zkušeností a je tak nyní velice důležitým členem Gotham Knights a to díky své schopnosti velet. Dicka se už jako dítěte Bruce Wayne ujal poté, co jeho rodiče zemřeli. Grayson byl nejmladším z rodiny cirkusových akrobatů a na toto umění rozhodně nezapomněl. Akrobatické prvky v boji jsou vhodnou taktikou proti nepřátelům, obzvláště když je Dick kombinuje s dvojicí tzv. escrima sticks.

Batgirl, jinak také Barbara Gordonová byla blízkou přítelkyní Bruce Wayna a to skrze jejího již zesnulého otce komisaře Jima Gordona. Barbara byla Batmanovi dlouho napomocná coby Oracle a to v době, kdy se zotavovala po zranění páteře. Nyní je Barbara opět na nohou a puští se do boje proti vší té zločinecké špíně, která zamířila Gotham. Batgirl kromě dvojice obušků také velmi zdatně zvládá nekolikero bojových umění jako jiu-jitsu, capoeiru, nebo kickbox.

Posledním členem Gotham Knights není tak úplně hrdina. Jason Todd je rovněž bývalý Robin, který byl ale velice impulsivní a nestálý, což jej málem stálo život. Poté co jej měl Batman za mrtvého se z Jasona stal Red Hood, tedy temperamentní antihrdina zbehlý v různých vojenských technikách a nebojící se použít i smrtící palebné síly. Red Hood bude jistě velice zajímavou postavou využíjí-li ji vývojáři tím správným způsobem. Gotham Knights má vyjít v příštím roce na PC, Xbox One, Xbox Series X, Playstation 5 a Playstation 4.