Microsoft Flight Simulator v nových informacích

Microsoft Flight Simulator v nových informacích

24 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Mezi největší překvapení letošní konference E3 Microsoftu bylo dozajista oznámení nového dílu série Microsoft Flight Simulator, jenž bude označen právě oním názvem celé série bez číslovky. Předvedený trailer vypadal naprosto famózně, kdy bylo vše zachyceno v reálném 4K a bylo taktéž upozorněno, že hra využívá pokročilé technologie Microsoft Azure AI a mapa byla skenována satelitním systémem. Bohužel jsme se nedozvěděli datum vydání ani další bližší info.

Naštěstí nám nyní vývojáři poskytli několik nových informací vnášejících do hry trochu více toho světla. Vývojáři se pochlubili tím, že hra byla v základu celá tvořena pro PC, a teprve následně bylo vše přizpůsobováno pro verzi pro konzole Xbox. Právě na Xbox One a nadcházejícím Projectu Scarlett bude mít série svou premiéru. Bylo také zmíněno, že Microsoft Flight Simulator nemá v názvu simulátor jen tak pro nic za nic, jelikož tento žánr je v jeho palivových článcích natvrdo zakořeněn. Nicméně by hra měla nabídnout širokou paletu nastavení a to hlavně pro to aby si hru mohli užít naprosto všichni, kteří se do světa létání chtěli pustit.

Důležitou informací je určitě také to, že vývoj hry probíhal v úzké spolupráci s komunitou a tak nebude chybět ani podpora obsahu třetích stran. Modeři tak budou mít opět pré. Ještě než hra vyjde, měla by se dočkat nějakých těch preview verzí zařazených do programu Insider. Když byla hra s komunitou tvořena, bude s ní i dokončena. Další informace bychom se měli dozvědět již brzy.