Nintendo Switch slaví rekordní prodeje v Evropě

Nintendo Switch slaví rekordní prodeje v Evropě

9 prosince, 2021 0 Od Jiří Hora

Není to tak dávno, kdy Microsoft slavil skvělé prodeje jejich konzole Xbox Series S, která ovládla zejména v zahraničí prodejní akci Black Friday, kde tato konzole doslova rozdrtila konkurenci. Nyní se se svými výsledky pochlubilo také Nintendo, které slaví zejména v našich končinách, tedy myšleno v Evropě, rekordní prodeje, za což může hned několik faktorů, ale primárně můžeme mluvit o vysokých kvalitách samotné hybridní konzole Nintendo Switch, ale také o široké paletě různorodých a hlavně kvalitních exkluzivních titulů, jenž prodeje jednoznačně podporují. Nintendo sice nezveřejnilo konkrétní čísla, ale z jiných statistik je dobře známo, že Switch je momentálně nejprodávanější aktuální konzolí vůbec, a předstihla tak již i PS4.

„Konzole Nintendo Switch se začala prodávat už v březnu 2017 a postupem času se rozrostla do rodiny, která čítá konzole Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite a Nintendo Switch – OLED Model. Nyní registrujeme vůbec nejlepší prodejní týden, co se týče prodejů v Evropě, tento rekord jsme zaznamenali v nedávném týdnu od 22. listopadu, který zároveň překonal doposud rekordní týden z listopadu 2019.

Na úspěchu se jistě podílel bundle konzole Nintendo Switch se hrou Mario Kart 8 Deluxe a tříměsíčním členstvím ve službě Nintendo Switch. Toto balení umožňuje přátelům a rodinám hrát kompatibilní titul online, kdy najdou vše důležité v jednom bundlu. 

Listopad letošního roku byl rovněž rekordním pro prodej her v Evropě. V týdnu od 15. listopadu se prodalo doposud nejvíce her v historii konzole. Těchto rekordních sedm dní překonalo předchozích sedm dnů, které byly rekordními do té doby.

Výrazný úspěch zaznamenala dvojice Pokémon her Pokémon Brilliant Diamond a Pokémon Shining Pearl, které dohromady prodaly na šest milionů kusů po celém světě jen během prvního týdne.  Ve Francii, Německu a Nizozemsku se nejnovější Pokémon dobrodružství stalo nejrychleji prodávanou Nintendo Switch hrou vůbec.“ Stojí v oficiální tiskové zprávě herního distributora a oficiálního zástupce Nintenda v ČR, jímž je společnost Conquest Entertainment.