Nové informace o Gran Turismo 7

Nové informace o Gran Turismo 7

1 října, 2020 0 Od Jiří Hora

Každý z pravověrných fanoušků automobilových zavodů a Playstationu byl zklamán současnou generací Playstation 4, v níž jsme se nedočkali žádného regulérního dílu slavné série Gran Turismo, byť spin-off GT Sport nakonec nedopadl, tak strašně špatně. Nicméně nadcházející generace už bez pořádného Gran Turisma nebude, jelikož sem míří regulérní sedmý díl, který se nám poprvé představil začátkem léta během Playstation 5 eventu. My tu dnes máme spoustu nových informací, které vám nastíní, co všechno se k nám během vydání GT7 přiřítí.

Gran Turismo 7 má v sobě skloubit to nejlepší z celé série – její minulosti, současnosti, ale i budoucnosti. Hra je určena všem fanouškům motorsportu bez rozdílů a má v nich zažehnout tu pravou lásku k automobilovým závodům a všemu kolem nich. Vrátit se má legendární režim GT Simulace, zahrnující ty nejlepší funkce z předchozích dílů. Chybět nebude ani online režim Sport, z aktuálně poslední GT hry, ani FIA Championship. Vývojáři z Polyphony Digital i nadále spolupracují s organizací FIA a my se tak opět můžeme těšit na plnou licenci, která by měla zahrnout i skutečné kamery během Záznamů ze závodu.

Nový díl nám nabídne stovky vozidel vytvořených do nejmenších detailů, s širokými možnostmi tuningu a úprav, což nám má umožnit si vytvořit svoji garáž snů. Hra nabídne ohromující grafiku, která zahrnuje také 4K rozlišení, 60 snímků za sekundu a Ray-Tracing s podporou HDR. Načtení každého závodu by mělo být otázkou pár vteřin díky super rychlému SSD. Díky adaptivním triggerům poznáme tlak brzdového pedálu, či plnou sílu plynu. Pocitime ale i každý obrubník, či spuštění ABS, čemuž dopomůže haptická odezva. Tempest 3D audio nám pak má nabídnout nekompromisní ozvučení.