Oznámena závodní hra MotoGP 23, vyjde začátkem června

Oznámena závodní hra MotoGP 23, vyjde začátkem června

3 dubna, 2023 0 Od Jiří Hora

Herní společnost Milestone nezklamala a i v letošním roce vydá nový ročník z jejich úspěšné závodní série MotoGP. Letošní ročník MotoGP 23 slibuje spoustu novinek a nemá být tak jen pouhým reskinem předešlého kousku s tím, že tvůrci měli dát na zpětnou vazbu fanoušku a implementovali řadu vylepšení skrze tento feedback. Je ale velkým překvapením, že navzdory postupnému odstřihávání konzolí předchozí generace, se tomu tak neděje v případě královny motocyklových disciplín. MotoGP 23 totiž vedle PC, Xbox Series X/S a Playstation 5, stále míří na Xbox One a Playstation 4. Kromě zmíněných, se hra dostane také na Nintendo Switch.

„Mezi ty nejdůležitější novinky hry MotoGP 23 patří design režimu kariéry, který má hráčům dopřát svobodu vydláždit si vlastní cestu a stát se legendou na dvou kolech. Představení bodů zvratu bude mít dopad na kariérní dráhu na základě předvedeného výkonu a rozhodnutí každého hráče. Po zahájení poslední části sezóny Moto3 bude možné rychleji střídat různé třídy podle dosažených výsledků; najít si kontrakt však nebude snadné, protože každý tým bude mít jen dvě volná místa a hráči budou muset soutěžit s oficiálními závodníky, aby zaujali jejich místo. Body zvratu budou mít rovněž vliv na vývoj motorky během sezónních testů, přičemž tento vývoj urychlí speciální výzvy. Důležité je, že rivalita se letos nebude omezovat jen na tratě: úplně poprvé bude MotoGP 23 zahrnovat i sociální síť, díky které budou hráči moct interagovat se závodníky, týmy a výrobci. Stejně jako v reálném životě to bude prostor, kde si hráči budou moct dělat přátele, ale i soupeře, protože umělá inteligence se bude během závodů chovat jinak podle toho, jak se hráči na sociální síti budou chovat.

Dvě zcela nové funkce, které si vyžádala komunita, posunou simulaci na úplně novou úroveň realismu. Díky zavedení dynamického počasí se nyní může suchý závod rychle proměnit v mokré peklo, kde bude velmi záležet na schopnostech a strategii hráče. Závod se tak může snadno ocitnout v režimu Flag-to-Flag*, kdy bude možné vrátit se do boxové uličky a změnit motorku kvůli strategické výhodě. Pokročilá umělá inteligence konečně zajistí, aby chování závodníků na trati více odpovídalo jejich skutečnému závodnímu stylu, neboť každý závodník bude mít jedinečnou osobnost, která se bude přímo projevovat v jeho akcích během závodu.“ Stojí v tiskové zprávě společnosti Playman.cz. MotoGP 23 dorazí na uvedených platformách 8. června 2023.