Oznámena závodní motocyklová hra RiMS Racing

Oznámena závodní motocyklová hra RiMS Racing

8 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Nacon Connect nám nepřipomínal pouze oznámené tituly, ale přinesl i několik nových. První novinkou představeno během konference byla nová hra studia RaceWard, jenž se připojilo ke společnosti Nacon teprve v minulém roce. Nicméně už v tu dobu byla ve vývoji jejich nová závodní hra s názvem RiMS Racing. Ta se sice neukázala v žádném traileru, ale CEO RaceWard Studio, Marco Ponte, se s námi podělil o spoustu informací, které se nově oznámeného titulu týkají, přičemž ten by měl skutečně cílit na velké fanoušky silničních motocyklů jako takových.

RiMS Racing má být unikátní hrou ve svém žánru a bude využívat inovativní technologie pro podmínky simulace, přičemž bylo využito enginu, který byl vyvinut ve studiu Kylotonn Racing, což vývojářům urychlilo jejich práci. Vývojáři tak mohli ihned naplno využít jejich schopností v žánru, který je jim blízký, jelikož sami vývojáři jsou vášnivými motorkáři, což bylo dle slov Ponteho „velmi důležité pro tvorbu takovéto hry“. To by mělo zajistit implementaci pocitu z jízdy na motorky ve skutečném světě do toho herního.

RiMS Racing bude disponovat celou řadou výkonných motocyklů od největších světových značek, přičemž vývojáři chtějí všechny jejich síly promítnout ve své hře. Nicméně pro RaceWard studio je důležité, aby si hru dokázali užít i naprostí začátečníci, takže ve hře bude i celá škála možných nastavení, ať už jde o různé pomocníky v řízení, či stabilizaci. RiMS Racing by měl vyjít v průběhu léta příštího roku na zatím nespecifikované platformy, lze však očekávat, že jimy budou PC, Xbox Series X a Playstation 5.