Oznámeno rozšíření Desert Wings – Tobruk pro IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Oznámeno rozšíření Desert Wings – Tobruk pro IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

3 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Dnes mě jímá vlna nostalgie, když si vzpomenu na svá mladší léta, kdy jsem trávil skutečně stovky hodin u kniplu a leteckého válečného simulátoru IL-2 Sturmovik, který tehdy vycházel ještě pod francouzským Ubisoftem. Tuto sérií později převzala společnost 1C Entertainment, která se jí věnuje do dnes. Posledním dílem přitom byl IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, který nám přinesl legendární Bitvu o Británii v úchvatném vizuálním zpracování, ale také kvalitní letecké simulaci. Od vydání této hry sice uplynulo již 9 let, ale hra stále nezašla v zapomnění. V roce 2013 dostala hra povedené samostatně spustitelné rozšíření Battle of Stalingrad a posléze ještě některá menší.

Nyní máme v kalendářních rok 2020 a vývojáři ze studia 777 oznamují nové velké rozšíření, které sebou přinese celou řadu novinek a hlavně nás zavede na bojiště 2. Světové války situované do Afriky, konkrétně poblíž ikonického města Tobruk. Rozšíření vyjde už v příběhu léta a nese název IL-2 Sturmovik: Desert Wings – Tobruk. Toto velké DLC však bude vyžadovat i původní hru Cliffs of Dover, nicméně určitě všechny z nás potěší, že rozšíření bude obsahovat českou lokalizaci.

V tomto novém herním rozšíření čeká na hráče více než 40 letounů a jejich variant z vojenského letectva britských ozbrojených sil Royal Air Force, dále německého válečného letectva Luftwaffe nebo italského letectva Regia Aeronautica. Na hráče čeká celá řada legendárních letounů, jako je Spitfire, Hurricanes, Martlets, Kittyhawks, Messerschmitts nebo Macchis. Ve hře se také představí bombardér Wellington, stejně jako vylepšené verze letounů Ju-88 a Heinkel 111H. Desert Wings umožní hráčům všech kategorií a úrovní odzkoušet své síly v historické kampani.

Hra navíc přinese více než 25 nových tanků, dělostřeleckého vybavení a vozidel, stejně jako 17 nových lodí, včetně masivních bitevních lodí, křižníků, torpédoborců, hlídkových lodí, ponorek a obchodních lodí. Hráči se tak mohou těšit na obrovské námořní i pozemní bitvy v dravých detailech.

Hra IL-2 Sturmovik: Desert Wings nabídne mapu severní Afriky o rozloze 385 x 385 km, která zobrazuje strategickou pevnost Tobruk v precizních detailech, stejně tak jako rozeklané linie drsného pobřeží, poušti a moře, které ho obklopují, s více než 75 leteckými základnami, mnoha výraznými krajinnými prvky a městy, rozsáhlý systém cest a silnic, stejně jako historická opevnění, minová pole a ozbrojené složky – to vše a mnohem více založeno na skutečných válečných mapách. V kombinaci s excelentním prostředím pro multiplayer, které umožňuje až 100 hráčům a mnoha jednotkám umělé inteligence hrát online v reálném čase, přináší IL-2 Sturmovik: Desert Wings intenzivní a náročné souboje hráč proti hráči.

Toto rozšíření musí mít každý zkušený nadšenec pro letecké simulátory, a stejně tak je vhodný i pro úplné nováčky. Rozšíření nabídne nekonečné hodiny zábavy ve společnosti zavedené, početné a oddané online komunity hráčů.“ stojí v oficiální tiskové zprávě CENEGA Czech.