Oznámeny hry Pokémon Snap a Pokémon Cafe Mix

Oznámeny hry Pokémon Snap a Pokémon Cafe Mix

18 června, 2020 0 Od Jiří Hora

Pokémoni zažili svůj největší boom na přelomu milénia a ačkoliv jejich popularita zažila mírného poklesu, tak jde o jeden z velkých fenoménů do dnes. Druhou vlnu popularity přitom nastartovala mobilní hra Pokémon GO. Pokud ale jde o herní průmysl, tak Pokémoni svou popularitu snad nikdy neztratili a to díky společnosti Nintendo, která nás pravidelně zásobuje novými a zatraceně dobrými tituly. Dokonce se nyní stalo to, že se můžeme těšit rovnou na dvě nové, byť menší, záležitosti. Konkrétně jde o hry Pokémon Snap a Pokémon Cafe Mix.

Pokémon Snap má být druhým dílem hry, která vyšla původně pro Nintendo 64 a na svědomí ji bude mít společnost Namco Bandai, která ji vyvíjí exkluzivně pro Nintendo Switch. Ve hře se staneme pozorovatelem a fotografem Pokémon, přičemž naším cílem je bude zachytit v jejich přirozeném prostředí. To nám má přinést nové poznatky o jejich chování ve volné přírodě a také zcela unikátní situace. Zatím však nevíme, kdy se nového Pokémon Snap dočkáme, doufejme, že datum vydání bude oznámeno brzy.

Druhou hrou je tedy Pokémon Cafe Mix. V ní se budeme starat o chod kavárny, přičemž důležité bude, abychom ji zajistili nejen bezproblémový chod, ale také prosperitu. To nám pak poskytne možnosti k expanzi a najmutí další pomocné síly ze stran Pokémonů, což by mělo do naší kavárny přilákat další potenciální zákazníky. Celá hra se ponese v duchu logických puzzlů a zábavných miniher. Pokémon Cafe Mix vyjde už 23. června a to formou free-2-play na mobilní zařízení a Nintendo Switch.