Playground Games slaví 10. výročí série Forza Horizon

Playground Games slaví 10. výročí série Forza Horizon

13 října, 2022 0 Od Jiří Hora

Série Forza Horizon letošním rokem slaví své 10. narozeniny, kdy vše odstartovalo v roce 2012 prvním dílem, který ukázal záda vší konkurenci a defacto nastavil novou laťku open-world závodním hrám. S každým dalším dílem pak série zmíněnou laťku posouvala výše, až k současnému pátému dílu, který si od nás odnášel skvělé známky, jak v případě základní hry, tak v případě rozšíření Hot Wheels. Jelikož série slaví takové krásné výročí, tak si vývojáři přichystali opravdu robustní update pro Forza Horizon 5, který přináší celou řadu novinek a dnešním dnem startuje čtyřdenní tématický festivalový playlist s možností odemknout si ikonická vozidla z předchozích dílů.

Horizon Origins

Vydejte se na výlet do minulosti s diskžokejem Bass Areny Scottem Tylerem v Horizon Origins, nejnovějším příběhu ve hře Forza Horizon 5, který oslavuje historii série.

V pěti kapitolách prožijete některé z nejslavnějších momentů série od Forzy Horizon 5 směrem zpět v čase. Dokončením všech kapitol si odemknete Dodge SRT Viper GTS Anniversary Edition 2013, jedinečný model, která vzdává hold původnímu vozu z přebalu hry Forza Horizon.

Poznámka: Příběh Horizon Origins bude možné hrát od čtvrtka 13. října, jakmile oficiálně odstartuje nová série festivalového playlistu.

Midnight Battles

Mexická pouliční scéna dostane nový impulz, protože do Forzy Horizon 5 přichází adrenalinový režim Midnight Battles. Za vítězství v těchto závodech jeden na jednoho, pocházejících z Austrálie, získají vítězové auta svých soupeřů.

Po vydání aktualizace Horizon 10-Year Anniversary Update si za každé čtyři vítězství v pouličních závodech odemknete novou Midnight Battle – k odemknutí všech tedy budete potřebovat 16 triumfů.

Pokud byste při tom chtěli překonat nějaké rekordy, všechny tratě Midnight Battle budou k dispozici také v sekci Rivals, kde budete moct bojovat o nejlepší časy kol.

Mixtape Horizon

Základem festivalu Horizon je skvělá hudba. Žádný roadtrip se neobejde bez kultovního playlistu a hry série Forza Horizon vždy nabízely pečlivě sestavený výběr skladeb napříč různorodou nabídkou rozhlasových stanic, které doprovází vaše řidičská dobrodružství.

Na oslavu 10 let jízdy v rytmu neuvěřitelné hudby dostane rádio ve Forze Horizon 5 novou stálou stanici. Horizon Mixtape, kterou moderuje diskžokej Bass Areny Scott Tyler, přináší tu nejlepší hudbu, která v průběhu let v sérii Forza Horizon zazněla.

Splněním vyznamenání v rámci příběhu Horizon Origins si odemknete nové skladby pro Horizon Mixtape a vítězstvími v příslušných sezónních šampionátech festivalového playlistu si rozšíříte seznam skladeb o legendární tracky, které zněly u úvodních obrazovek předchozích dílů Horizonu.

Balíček rekvizit EventLab

EventLab rozšiřuje svou knihovnu Blueprint Builder o 97 různých rekvizit a staveb z předchozích her série Forza Horizon. Ty jsou rozděleny do čtyř podkategorií: Colorado, Evropa, Austrálie a Velká Británie.

Mezi nejzajímavější patří vstupní obloukové brány a dekorace z festivalu Horizon, nálezy ve stodole, různé trubky, jachta z Forzy Horizon 2 a mrakodrapy ze Surfers Paradise ve Forze Horizon 3 – na těch dokonce můžete jezdit! Kromě toho si nenechte ujít nové ocelové hutě a dopravníkové pásy s možností přichycení.