Poslední Redbull Wololo a interview s OdetteD

Poslední Redbull Wololo a interview s OdetteD

19 září, 2021 0 Od Aleš Pitrmoc

Pokud vám chybí Age of Empires 2 nebo jste se z nějakých důvodů nedoslechli o druhém největším eventu roku, právě probíhá Redbull Wololo event. Co to je? Je to největší mezinárodní oficiální turnaj 1v1 v Age Of Empires 2: Definitive Edition tohoto roku probíhající od 13 do 19. září. V roce 2020 a tom letošním uspořádal Redbull celkem 5 turnajů a právě tento má být posledním z nich, Redbull Wololo V(dále RBW5), kterého se účastní jedni z nejlepších hráčů AoE2 v historii, až na vyjímky chybějících hráčů z Číny, kteří se bohužel nemohli zúčastnit kvůli Covidovým omezením. Mezi další velká jména ale patří DauT, Hera, TheViper, Liereyy a JorDan_AoE a další legendy. Jedenáct z účastníků bylo vybráno a tři další byli kvalifikováni. Byť turnaj obvykle měl 4 kvalifikované, dogao byl pozván místo nepřítomného čínského hráče Mr_Yo.

Další změnou tohoto pátého turnaje je také přítomnost dvou nejnovějších hratelných civilizací, Čechů a Poláků, které jsou již 3. a 4. novou civilizací ve verzi DE, z čehož jsem nesmírně nadšen. Opravdu, pokud jste z nějakých důvodů zvažovali zakoupení hry, pro vás, naše čtenáře, není vhodnějšího času.  Kromě nových inovativních herních mechanik s každou novou civilizací, nám tyto nové civilizace přinesly nádherné kampaně, kde se za čechy můžeme vydat po stopách Jana Žižky. Pokud navíc budete sledovat turnaj, čechy určitě neminete, protože se v „pro-scéně“ stali velmi oblíbenou volbou.

RBW5 je také poprvé uspořádán živě, jelikož předchozí turnaje byly pořádány uprostřed nejhorších částí pandemie. Navíc není pořádán jen tak někde, Redbull si totiž pronajal interiéry krásného hradu z 13. století, Heidelbergu. Uvnitř hradu je vše tématicky vyzdobeno a většina lidí je podle toho i oblečena. Nejen asistenti, ale dokonce i komentátoři, účinkují přímo živě v tématických oděvech. Mezi komentátory patří jeden z nejprůbojnějších influencerů AoE komunity, T90Official a dále jiní mezinárodně známí casteři Nili, ViCiouS_Marauder/Dave a MembTV. Online je event hostován na několika kanálech a například jedním z nich je i český, hostován veteránkou AoE2 a dokonce i účastnicí několika turnajů, OdetteD, která vám na svých streamech ráda poradí a vysvětlí dění ve hře z pohledu zkušené hráčky.

Při této příležitosti jsem ji  i kontaktoval a poprosil o pár otázek, nacházejících se na konci tohoto článku. Hráči navíc mají při příležitosti osobní přítomnosti vlastní bannery a celá fáze výběru, bannerů civilizací a map probíhá unikátním způsobem na strategickém stole uprostřed místnosti pro zápasy. Maximální úsilí všech hráčů opravdu stojí za to. Soutěží se totiž o rekordních 100.000 dolarů, s odměnou 25.000 dolarů pro první místo. Nicméně legendární a nejúspěšnější hráč AoE2 – TheViper má zraněné zápěstí a doposud nejúspěšnějším hráčem těchto turnajů je Liereyy. Mezi těmito titány se dnes rozhodne v finále, které startuje nyní od 19:30. Pokud se chcete dozvědět živě, jak tento napínavý turnaj dopadne. Nalaďte se na https://www.twitch.tv/redbull nebo https://www.twitch.tv/odetted pro český stream.

Krátké interview s OdetteD:

Byť je DE pouze remake starší hry, můžeme pozorovat, že se AoE2 komunita i nadále rozrůstá. Máš takový pocit? A myslíš, že trend bude pokračovat? Jakým způsobem by podle tebe mohla hra přilákat ještě více lidí?

OdetteD: AoE2: Definitive Edition remake se tak povedl, že kromě oddané komunity, která existovala bez přestání od prvního vydání hry v roce 1999 a přežívala na multiplayer platformách jako je Voobly.com, nyní hra láká desetitisíce dalších hráčů a také diváků na Twitchi. Po nepovedeném HD remasteru z roku 2013 se Microsoft vzchopil a kromě výborné hry si v posledních letech užíváme také více a více turnajů, které jsou mj. sponzorované přímo Microsoftem. Právě tyto turnaje a s nimi rostoucí popularita AoE2: DE na Twitchi má za následek stále větší a větší počet hráčů. V posledních měsících sledujeme nárůst hráčů i z CZ/SK komunity(https://cs.aoeliga.eu/), za což opět vděčíme většímu počtu CZ/SK streamerů. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet po vydání Age of Empires 4 (28. října 2021). Každopádně jsem toho názoru, že AoE2 je dosud nepřekonaná a zároveň nepřekonatelná RTS hra.

Komu fandíš v Redbull Wololo?

OdetteD: Bohužel v RBW5 nemáme české zastoupení, nicméně fandím hráči TheViper. Dlouhé roky byl nejlepším hráčem světa, ale v poslední době se mu v turnajích tolik nedařilo a navíc má nemocné zápěstí, což je samozřejmě pro profesionálního hráče velký handicap. V RBW5 se mu zatím vede dobře a vítězství bych mu přála. Navíc se jako první v turnaji odvážil hrát za Bohemians a jeho vítězství s nimi bylo více než epické. 😊

Jak dlouho hraješ AoE2 a jak dlouho ho streamuješ?

OdetteD: Hrála jsem AoE1 a poté AoE2 podobně jako většina lidí když jsem byla malá, protože to hrál můj táta a strejda. V roce 2012 jsem si na AoE2 po letech vzpomněla a napadlo mě, zda to jde hrát online. Našla jsem platformu Voobly a od té doby se nemohu odtrhnout. 😊 Poprvé jsem na Twitchi streamovala v roce 2015 pro pár kamarádů. Od začátku jsem streamovala v angličtině, teprve nedávno jsem začala dělat i české streamy.

Co tě nejvíce baví na AoE2?

OdetteD: Baví mě ta soutěživá stránka hry, AoE2:DE má velice povedený match-making a rankedy může hrát skutečně každý bez ohledu na ELO. Také turnaje se konají pro hráče různého ELA. V AoE2 komunitě máme i svoji CZ/SK Ligu a nebo třeba turnaj pouze pro ženy, díky čemuž počet hráček také narůstá.

Nejoblíbenější moment ve hře?

OdetteD: Každá moje výhra mě hrozně potěší, ale nejlepší pocit je překonat své nejvyšší ELO. Já se zatím nejvýše vyšplhala na 1648.

OdetteD