Rozšíření AWE pro Control vyjde v létě na všech platformách současně

Rozšíření AWE pro Control vyjde v létě na všech platformách současně

19 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Jak už víte, tak první rozšíření The Foundation pro hru Control od finského studia Remedy vyjde nejprve s tříměsíční exkluzivitou pro konzoli Playstation 4 a PC a až po této době vyjde na zbylé platformě, tedy Xbox One. To samozřejmě řadu majitelů hry na poslední platformě příliš nepotěšilo, když dávají za rozšíření stejné peníze jako na prvních dvou platformách. Tento krok osobně nechápe ani v naší redakci, jelikož čtvrt roku je dlouhá doba. A vlastně se pomalu dostáváme k dnešní novince, která se týká dalšího z rozšíření pro Remedy.

Druhé rozšíření s názvem AWE by totiž mělo vyjít během letošního léta, tudíž se zdá, že první rozšíření vyjde pro Xbox One ve stejném období jako druhá expanze. Naštěstí v tomto případě již vývojáři ujišťují, že rozšíření AWE, které má být postaveno na skvělém thrilleru Alan Wake, vyjde zároveň na všech třech platformách. V tomto případě hraje i jistou roli fakt, že Alan Wake byl a stále je Xboxovou exkluzivitou a tak by odložení tohoto DLC pro majitele Xboxu One, bylo krajně nevhodné. Ostatně my si o časových exkluzivitách myslíme své. Podstatné ale bude, aby obě rozšíření dostály patřičných kvalit. Hlavně v případě rozšíření AWE, jelikož Alan Wake je srdcovou záležitostí.

Na závěr jedna má vlastní konspirační teorie: co když je rozšíření AWE přímo remasterem hry Alan Wake na enginu hry Control. Přeci jen jisté zvěsti ohledně remasteru už v minulosti padly.