Spekulace: Nový Silent Hill exkluzivně pro PS5 a možné vzkříšení Silent Hills

Spekulace: Nový Silent Hill exkluzivně pro PS5 a možné vzkříšení Silent Hills

13 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Před několika lety zasáhla herní svět zpráva, že nadějně vypadající Silent Hills z produkce Hidea Kojimi a Guillerma Del Tora je zrušeno a tak došlo i na stažení hratelného teaseru P.T. Nyní ale server Rely on Horror přišel s několika velice zajímavými informacemi, které se týkají právě série Silent Hill, jenž je delší dobu u ledu. Podle jejich zdrojů, které se v tomto žánru ukázaly být velmi spolehlivé, měla společnost Konami jednat se Sony o oživení značky Silent Hill. Údajně mělo dojít k dohodě a nový Silent Hill, který má být restartem série, by měl být již rok ve vývoji ve studiu SIE Japan Studio pod dozorem režiséra Keichira Toyami, jenž měl na svědomí i první díl. Pokud je tato informace pravdivá, pak by nový Silent Hill vyšel exkluzivně pro PS5.

Server ale přináší i zprávu ohledně zrušeného P. T. od Kojimi a Del Tora. Sony se údajně snaží urovnat spory mezi Kojima Productions a Konami z toho důvodu, aby mohl být projekt Silent Hills opět obnoven. Zde není jasné, jestli by nějaká exkluzivita nastala, jelikož hra byla již v minulosti rozpracována na všechny platformy, tedy Xbox One, Playstation 4 a PC. Je ale zřejmé, že pokud by byl vývoj obnoven, hra by zamířila už s jistotou na novou generaci. Hlavního hrdinu hry měl ztvárnit Norman Reedus, kterého známé hlavně ze seriálu AMC The Walking Dead, ale i ze jiné Kojimovi hry Death Stranding.

Druhé informaci jistě přidává i na váze fakt, že Reedus se nedávno sešel s Kojimou, aby jednali nad novým projektem. Spekulovalo se o druhém Death Stranding, ale Kojima v minulém roce řekl, že pokud by dělal na dalším Death Stranding, byla by to zcela jiná hra. Na řadu tak přichází onen vytoužený Kojimův horor a proč by nemohlo jít právě o vzkříšení Silent Hills. Snad se informace potvrdí a my se budeme moci těšit rovnou na dvě hry z universa Silent Hill.