Taktická strategie StarGate: Timekeepers v prvních informacích a traileru

Taktická strategie StarGate: Timekeepers v prvních informacích a traileru

16 prosince, 2021 0 Od Jiří Hora

Běžný laický fanoušek sci-fi bude znát dva souputníky žánru, jimiž jsou Star Wars a Star Trek, jenž pokud budeme hledět hlouběji, tak svůj podpis v historii sci-fi nechal i film Ronalda Emmericha StarGate. Ten totiž poskytl základ po pozdější seriály StarGate SG-1, StarGate Atlantis a nakonec StarGate Universe. Právě zmíněné seriály pomohli vytvořit velmi silnou základnu fanoušků, mezi něž se řadím i já. Právě tato silná fanbase netrpělivě vyhlíží informace o novém seriálu, který by měl vznikat, ale i dalších projektech mezi nimiž je i taktická strategie StarGate: Timekeepers, z níž jsme doposud viděli pouze krátký teaser.

Status o hře se změnil během akce Home of Wargamers, kde nechyběli ani vývojáři z CreativeForge Games, kteří nám hru ukázali v prvním regulérním gameplay traileru a podělili se také o první informace. Hra ze svých záběrů působí trochu jako sci-fi Commandos, což není nutně špatně. Ve hře se chopíme celkem šesti postav, bohužel o ikonický tým SG-1 se jednat nebude. Titul bude navazovat na události 7. řady původního seriálu StarGate: SG-1, ale dále bude vyprávět vlastní příběh. Ten nám nabídne 14 dějově propracovaných misích, přičemž vše začne misí Bitva o Antarktidu, kde se představí náš tým hrdinů vedený Evou McCain, jenž bude podporou týmu SG-1. Tým se pak vydává vyjednávat spojenectví s Unasy, aby získali pomoc proti novému vládci soustavy Dolusovi, bohužel se ocitnou ve vězení časové smyčky, z níž je třeba najít cestu ven.

Tým Evy McCain bude dále složen z odstřelovače Maxe Boltona, špiona Sama Watsona, operátora Derrecka Harpera, jaffské bojovnice A’ty a unasky Xugga. Každá postava bude disponovat vlastními schopnostmi, které bude pro úspěch každé mise nutné kombinovat. K úspěchu ale bude třeba plánovat všechny své kroky o několik tahů dopředu, ne nejde o tahovou strategii, ale budeme mít k dispozici taktický mod, který jsme mohli vidět i v RPG jako Fallout. Ostatně ani k prvním dílům této série nebude mít hra daleko. Vývojáři se nakonec pochlubili tím, že v březnu příštího roku by hra mohla vejít do své beta fáze, kde už bude dolazována s komunitou. Titul StarGate: Timekeepers je zatím ve vývoji pro PC.