Údajně se chystá remake hry Prince of Persia

Údajně se chystá remake hry Prince of Persia

19 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Kde jsou ty doby, kdy jsme všichni trávili hodiny při zdolávání obtížných úrovní v první hře Prince of Persia? Nenávratně pryč? Možná ano, ale následující série pod taktovkou Ubisoftu dokázala, že jde Perského Prince přetransformovat v něco s originálním příběhem při zachování vynikají hratelnosti, která vyžadovala naši neustálou pozornost a také vhodné načasování. Ano trilogie započatá hrou Sand of Time z roku 2003 byla skutečně jedinečná. Nicméně ani samostatně stojící komiksově stylizovaný kousek z roku 2008 na tom nebyl vůbec špatně. Nicméně restart série Forgotten Sands (2010) už takovou díru do světa neudělal, byť nešlo o špatný titul.

Už celé desetiletí tak fanoušci série Prince of Persia prahnou po novém díle, který stále nepřichází. Byť si měl Ubisoft na jaře letošního roku zaregistrovat nové domény Prince of Persia 6. Ať už je to se sérií jak chce, tak my jsme stále drženi v nejistotě. Malá kapka naděje ale vysvitla. Americký obchodní řetězec MAX do svého portfolia totiž zalistoval položky Prince of Persia Remake a to pro PS4 a Nintendo Switch. Dle Jasona Schreiera má jít o velký únik pro Ubisoft, který měl snad během druhého Ubisoft Foreward tuto skutečnost oznámit. Zajímavé však je, že hra by měla vyjít už během letošního listopadu.

Ať už je tomu jakkoliv, tak musíme mít na paměti, že může jít pouze o zbožné přání lidí z tamního řetězce. Jelikož hra by zcela jistě nevynechala platformu Xbox One, když jsou prakticky všechny tituly Ubisoft vedeny s Marketingem Microsoftu. Dále je třeba říci, že Prince of Persia Remake je velký pojem. Může jít tedy o cokoliv od remaku první hry, přes trilogii Sands of Time, až po hru z roku 2008. Nám v tuto chvíli stejně nezbývá nic jiného, než čekat, doufat a modlit se, aby cokoliv z toho byla pravda.