Xbox Dev. Direct: Forza Motorsport vyjde letos, máme nové záběry a informace

Xbox Dev. Direct: Forza Motorsport vyjde letos, máme nové záběry a informace

26 ledna, 2023 0 Od Jiří Hora

Studio Turn 10 už několik let usilovně pracuje na novém díle ze série Forza Motorsport, který má být zároveň jakýmsi rebootem. Hra je ve vývoji již poměrně dlouhou dobu a během včerejšího Xbox Developer_Directu jsme se dozvěděli, že po letech čekání se jí dočkáme letos. Konkrétní datum vydání ale zveřejněno nebylo. Lze ale předpokládat, že půjde o září, jak tomu v případě této série vždy bývá. Každopádně prezentace s sebou přinesla spoustu nových záběrů, které naleznete níže, ale také informací.

Forza Motorsport tak v době svého vydání bude obsahovat 500 reálných vozů, které můžeme dále modifikovat o více než 800 unikátních vylepšení. Tvůrci kladli důraz na nový fyzikální model, který je lepší a propracovanější než ve hrách Forza Motorsport 5, 6 a 7 dohromady. Těšit se můžeme na realistické nánosy nečistot během jízdy, ale i novou realistickou světelnou odezvu na různých povrchách a zakřiveních, kdy tvůrci na konzoli Xbox Series X slíbili nativní 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu s aktivním Ray-Tracingem.

Kromě vozidel se tvůrci zaměřili také na tratě, které budou situovány d 20 různých prostředích, kdy pět z nich uvidíme v sérii zcela poprvé. Byla nám tak představena třeba nová trať zasazená do Jižní Afriky. Všechny tratě budou obsahovat dynamickou denní dobu s dynamickým počasím, které bude mít neustále vliv na teplotu trati, či vlhkost povrchu, až po ten zcela morký. Díky všem těmto funkcím má nová Forza Motorsport nabídnout novou míru autenticity. Forza Motorsport je ve vývoji pro konzole Xbox Series X/S a PC.