Zveřejněno rozlišení a framerate hry Forza Motorsport na Xbox Series konzolích, zmínka o Xbox One

Zveřejněno rozlišení a framerate hry Forza Motorsport na Xbox Series konzolích, zmínka o Xbox One

22 června, 2022 0 Od Jiří Hora

Na jaře příštího roku nám do konzolové garáže konečně dorazí nejnovější přírůstek do série Forza Motorsport, jenž se nám náležitě představil během akce Xbox & Bethesda Games Showcase. Nová Forza se nám sice představila na PC, ale verze pro Xbox Series X by rozhodně neměla v tomto porovnání nijak strádat, ba naopak se ukazuje, že tvůrci chtějí z této verze skutečně ždímat maximum. Na oficiální stránce hry v sekci FAQ tvůrci odhalili jak hra poběží právě na konzolích Xbox Series X a Series S.

Forza Motorsport ani na jedné z konzolí nenabídne možnost volby režimů zobrazení. Vždy půjde o jeden, který pojede na maximum, což tvůrcům umožňuje cílení na okruhové závodění. Na Xbox Series X tak hra poběží v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu s plnou podporou ray-tracingu. Xbox Series S verze pak poběží v 1080p a rovněž s 60fps. Nicméně zde nevíme, jestli bude ray-tracing aktivní, či nikoliv. Také lze počítat s tím, že budou ořezány i nějaké detaily, ale na skutečnost si budeme muset počkat.

Nakonec se na FAQ objevila i zmínka o Xbox One verzi, kde se objevilo, že další podrobnosti  dostupnosti na této platformě budou sděleny později. My však neočekáváme, že by tvůrci dělali nativní Xbox One verzi, jelikož by to znamenalo značné omezení a reálně by bylo možné vytvořit tak adekvátní verzi pro Xbox One X, což by se rozhodně nevyplatilo. Věříme, že podobně jako Microsoft Flight Simulator, i nová Forza a jiné nové Xbox hry poběží na Xbox One skrze xCloud, což by dávalo největší smysl.