Češtiny do konzolových verzí her Bee Simulator a Sniper Ghost Warrior Contracts se opozdí

Češtiny do konzolových verzí her Bee Simulator a Sniper Ghost Warrior Contracts se opozdí

12 listopadu, 2019 0 Od Jiří Hora

Každý hráč je jisté potěšen, když nějaká hra vyjde v jeho rodném jazyce. Českým distributorům se v posledních letech poměrně zdárně daří prozasovat češtinu do jejich titulů a i když by to stále mohlo být lepší, můžeme být rádi za jejich svědomitou práci. Proto byla opravdová radost, když jsme se nedávno dozvěděli, že dva nadcházející tituly distributora Comgad, Bee Simulator a Sniper Ghost Warrior Contracts, vyjdou v české lokalizaci ve formě titulků. Jenže se vyskytl menší zádrhel a čeština se v případě obou titulů mírně pozdrží. Více už se dozvíte v následujících odstavcích, které obsahují oficiální tiskovou zprávu.

Dnešní novinky začneme důležitým oznámením, že česká lokalizace do her Sniper Ghost Warrior Contracts a Bee Simulator se na konzole opozdí. Čeština pro Bee Simulator je již zcela hotová a implementovaná, do hry se však dostane až s prvním patchem po vydání z důvodu dřívějšího odevzdávání patchů Sony a Microsoftu. U hry Sniper Ghost Warior Contracts se opozdila implementace a češtinu očekáváme do tří týdnů po vydání. To se ovšem týká jen konzolí, PC verze bude v češtině ode dne vydání.

Lokalizace her do češtiny je naší prioritou a vnímáme ji jako nedílnou součást naší práce, ne vždy je ale v našich silách zajistit ji na den vydání (většinou je na vině implementace). I v průběhu příštího roku se tak budeme nadále snažit o co nejlepší české lokalizace do co nejvíce titulů, včetně již ohlášených her Cyberpunk 2077 a Gods and Monsters.” napsal Petr Kučera za COMGAD.