Counter-Strike 2 přivítal zatím největší update v čele s legendou

Counter-Strike 2 přivítal zatím největší update v čele s legendou

6 května, 2024 0 Od Jiří Hora

Studio Valve nedávno vydalo velkou aktualizaci pro hru Counter-Strike 2. Hlavní změnou je výměna mapy v aktivní službě pro kompetitivní hraní. Již delší dobu se o této změně spekulovalo, kdy si komunita stěžovala na aktuální verzi map Inferno a Vertigo. Právě mapa Inferno byla neoficiálně označována jako ta, která půjde z kola ven. Nestalo se tak a překvapivě byla odebrána jedna s nejvíce taktických map – mapa Overpass, která byla nyní nahrazena legendární mapou Dust2. Ta se v aktivní službě neobjevila téměř 18 měsíců, a to po stížnostech výhodnější T strany a omezenými taktickými možnostmi mapy. Přesto se Dust2 stále řadí mezi mapy nejhranější a jistě toto číslo s kompetitivním hraním ještě naroste. Reakce komunity a profesionálních hráčů jsou rozporuplné. V diskuzích na současnou sestavu map se objevují komentáře jako „nejhorší v historii Counter-Strike“.

Další velkou změnou je znovu možnost držení zbraně v levé ruce (cl_righthand 0), což byla jedna z nejvíce požadovaných změn celé komunity od nasazení druhého dílu. Navíc není potřeba sahat do vývojářské konzole a přehození zbraně si můžete nastavit přímo na klávesu. Konečně si už i leváci mohou zahrát.

Aktualizace přinesla ještě nějaké QoL úpravy v oblasti nákupů, nákupní zóny a granátů. Při každém kole uvidíme, kolik peněz budeme mít v kole následujícím a taky panel upuštěných zbraní v nákupní zóně, tedy konec zbytečných nákupů svým spoluhráčům. Nesmíme zapomenout ani na lehký balanc ekonomiky týkající se změny odměn za zabití u zbraní – Zeus, CZ-75 a XM1014.

Valve nadále slibuje naslouchání své komunitě hráčů, a tak se snad nepříliš povedený start druhého dílu mění pomalu k lepšímu. Co třeba ještě vylepšení anti-cheatu? Nakonec pokud se řadíte mezi sběratele in-game samolepek na zbraně. Aktuálně jsou ty z posledního Majoru o 75% levnější – hurá doplnit sbírku.


Autor: Jiří Vančura, Edit.: Jiří Hora