Dark Horse Comics založilo herní divizi

Dark Horse Comics založilo herní divizi

3 června, 2021 0 Od Jiří Hora

Mnoho komiksových fanoušků zná zejména dva velké komiksové giganty, který jsou DC Comics a Marvel Comics. V závěsu však mají už méně známého třetího velkého hráče, jímž je Dark Horse Comics. Tato společnost vytvořila například Hellboye, stojí za Sin City, či Maskou. Postava Masky byla v několika knihách spojena s DC Comics. Nyní pro společnost Dark Horse nazrál čas k růstu a tak byla oznámeno otevření nové divize Dark Horse Games se sídly v Oregonu a Shanghai.

Dark Horse Games má už v tuto chvíli jednat s velkými AAA studii na tvorbě her založených na jejich postavách, kterých je více než 425. Dark Horse vydalo mnoho komiksových adaptací na slavné značky jako Alien vs Predator, Star Wars, či Mass Effect. K hrám tedy mají také poměrně blízko. Pokud jde o jejich originální tvorbu, pak je pravděpodobné, že mezi herními kousky bude jistě jejich nejpopulárnější Hellboy. 

„Posledních 35 let jsme strávili tvorbou originálních a pro fanoušky oblíbených značek s jedněmi z nejlepších partnerů v oblasti digitální zábavy. Nyní nazrál čas rozšířit naši vizi i do oblasti videoher. Dark Horse Games poskytují nové způsoby, jak komunikovat s fanoušky na mnoha dalších platformách“ řekl prezident a zakladatel Dark Horse Comics, Mike Richardson.