E3 2021 Nintendo Direct – Novinkový souhrn

E3 2021 Nintendo Direct – Novinkový souhrn

16 června, 2021 0 Od Jiří Hora

Letošní E3 byla poměrně bohatá na různé eventy a showcase, některé skutečně stály za to, jiné zase ani za nějaké to slovo. Ano, mířím tím tak trochu na Take-Two, které vedlo jen hodinu a půl dlouhou debatu, ale to je samozřejmě každého volba. O poslední velkou prezentaci se tak postaralo japonské Nintendo, které sebou přivezlo skutečně zajímavou porci novinek a oznámení, tak se na ně společně pojďme podívat.

Marvel’s Guardians of the Galaxy míří na Switch

Největším highlightem Square Enix showcase bylo bezesporu oznámení hry Marvel’s Guardians of the Galaxy, jehož vývoj je veden montreálském Eidosu. Jak nám společnost Nintendo dala najevo, tak se tato hra podívá i jejich hybridní konzolku Nintendo Switch. K hraní však budete potřebovat neustálé připojení k internetu, jelikož stejně jako třetí HITMAN, či Resident Evil 7, i herní Strážci Galaxie poběží skrze Cloud gaming. Nicméně po zkušenostech s cloud verzí Hitmana mohu konstatovat, že zde problém nebude, stačí mít jen stabilní a rychlé připojení.

Life is Strange: True Colors a remastery prvních dílů rovněž na Switchi

U Square Enix ještě zůstaneme, jelikož nám Nintendo Direct přinesl další zajímavé oznámení. Remastery Life is Strange a Life is Strange: Before the Storm totiž také zamíří na Nintendo Switch a aby toho nebylo málo, tak si na této hybridní konzolce zahrajeme také zcela nový díl s podtitulem True Colors. Na rozdíl od výše uvedené Marvelovky budou hry ze série Life is Strange běžet nativně z konzole Switch. Tak kdo si dá trojici těchto emotivních dobrodružství na cestách? My se bránit nebudeme.

Mario Party Superstars

A jdeme na novinky. Se společností Nintendo je odjakživa spojen veselý a hrdinný italský instalatér Mario a tak na letošní E3 nemohl chybět. Tuto oblíbenou postavičku společně se spoustou dalších uvidíme už 29. října letošního roku na Nintendu Switch v nové party hře Mario Party Superstars. Ta bude zahrnovat 5 deskových her z dob Nintendo 64 a dalších 100 miniher za celé období série. Vše bude navíc možné hrát také online, lokální multiplayer je samozřejmostí.

Metroid Dread

Série Metroid je tu s námi již několik dekád a nejspíše stejně jako já čekáte na před několika lety oznámení čtvrtý díl, který stále nepřichází. Informační sucho kolem něj je skutečně děsivé a Nitendo si je toho nejspíše vědomo a tak nám dlouhé čekání zkrátí a to 2D spin-offem v podobě Metroid Dread, který vyjde už 8. října letošního roku na Nintendo Switch. Hra bude zasazena za události hry Metroid Fusion a my se s Samus opět vydáme na planetu ZDR, kde se vydáme prozkoumat tajemný signál Galaktické federace. Bude ale Samus dostatečně připravená na hrozbu, která číhá v útrobách ZDR? To zjistíme už začátkem října.

WarioWare Get it Together!

Wario možná není oblíbenec, ale své místo v universu Mushroom Kingdom rozhodně má. Nitendo mu tak věnovalo nový titul, který bude sbírkou celé dvou stovky miniher. Titul WarioWare Get it Together! nám má nabídnout zběsilou zábavu, přičemž nebude chybět ani humorný příběh o dalším Wariovu podnikatelském záměru, který se úplně nepovede. Tuto kolekci si budeme moci stejně jako jiné párty hry vychutnat s několika přáteli u jedné konzole. Určitě se mrkněte na trailer níže, abyste věděli, do jakých absurdit se občas pustíme.

Super Monkey Ball: Banana Mania

Kdo by neznal veselé opičáky zavřené v průhledných koulích, jenž se hrdinně vrhají vstříc lovu banánů na roztodivných drahách plných nebezpečí. Super Monkey Ball je známá snad všem, ale nový díl je stále v nedohlednu, takže se budeme muset spokojit s nově oznámenou kompilací Super Monkey Ball: Banana Mania, jenž bude zahrnovat Super Monkey Ball, Super Monkey Ball 2, a Super Monkey Ball Deluxe. Hra vyjde kromě konzole Nintendo Switch také na Xbox Series, Xbox One, Playstation 5 a Playstation 4 a to už 5. října.

Project Zero/Fatal Frame: Maiden of Black Water

Nintendo spojilo síly také s vydavatelem Koei Tecmo a připravilo oznámení vylepšené verze hry Project Zero: Maiden of Black Water, jinak známé také jako Fatal Frame. Tento horor se dočká vylepšeného vizuálu, upraveného ovládaní a několika nespecifikovaných novinek. Vše by mělo být na míru ušito konzoli Nintendo Switch. Konzole od Nintenda ale není jedinou platformou, na kterou titul zamíří. Hra byla oznámena také pro Xbox Series, Playstation 5, Xbox One a Playstation 4.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel

Launch konzole Nitendo Switch byl pro japonskou herní společnost splněným snem a dozajista za něj může vděčit vynikajícímu RPG The Legend of Zelda: Breath of the Wild, které vyšlo zároveň s konzolí. My už dva roky víme, že je ve vývoji přímé pokračování a nyní jsme se konečně dočkali jeho oficiálního oznámení a to za pomoci prvního teaser traileru. Sequel si zachovává svůj specifický design a těšit se určitě můžeme na nové prostředí a další epický příběh. Ačkoliv více detailů nemáme, tak alespoň víme, že by hra měla vyjít v průběhu příštího roku. Lepší závěr Nintendo Directu si člověk snad ani nemohl přát.