E3 2022 zrušena, ESA se nyní soustředí na příští rok

E3 2022 zrušena, ESA se nyní soustředí na příští rok

4 dubna, 2022 0 Od Jiří Hora

Jelikož nám začal měsíc duben a s ním přišel i den největších vtípků, tak jsem se rozhodli, že se během pátku raději vyvarujeme informacím z herního světa, jelikož je prostě pln různých fake news. Stejně tak jsme měli za to, že také oznámení zrušení letošní E3 k nim patřilo. Jenže prach si usedl a tato zpráva trvá, takže je bohužel smutnou realitou a největší herní veletrh světa Electronic Entertainment Expo 2022 neproběhne. Kapesníčky do pohotovostní polohy.

S informací původně přišel od magazínu IGN, který přinesl vyjádření organizace ESA, jenž mála mít napjaté vztahy se většinou vystavovatelů. Jelikož se veletrhy vrací do původní podoby a ESA do toho stále jít nechtěla, byl toto možná hlavní kámen úrazu. Agentura už začátkem roku oznámila, že letos opět proběhne E3 2022 formou digitální prezentace, o níž ale nebyl údajně zájem. Ostatně digitální prezentaci si může připravit každý vydavatel sám a nezávisle. Což vlastně také letos většina udělá. Někdo pak využije k oznámení opening day Summer Game Festu 2022 Geoffa Keighleyho.

Tvůrci si dali za cíl jediné, vrátit E3 v následujícím roce na výsluní a tedy vrátit i její standartní fyzickou podobu, kterou bude ona digitální jen doplňovat. Tedy digitální tu byla vždy, jelikož vždy byly konference přenášeny, že. Cílem ESA je tak přivést zpět komunitu, média, ale také herní průmysl zpět dohromady a to pod střechou E3 2023. Tak držme palce, aby se to povedlo.