Dědu jsem sice nikdy nepoznal, ale matka říkala, že každý víkend chodil hrát šachy. Měl ty obrovské, dost drahé. Chodil hrát po místních hospodách, odnášel si ceny. Já ten talent zatím neobjevil, ale čím víc stárnu, tím více se snažím dohánět resty z mého mládí. Tehdy jsem dost chlastal (samozřejmě od osmnácti!) a chodil za holkama, což mi bralo veškerý volný čas. Jako student jsem poctivě chodil na přednášky i semináře, na komiksy či šachy prostě nezbylo místo. Teď? Už nastal ten pravý moment.
V mobilní aplikaci je toho hodně, ale co na PlayStation 5? Já na PS Store našel jen jednu, zcela zdarma, každopádně má mikrotransakce. Ty naštěstí nespočívají ve variantách designu figurek či herní plochy (profesionálům se moc omlouvám za svou „terminologii“), průběh zápasu to absolutně neovlivní. Bez poplatku máte tři varianty šachů i šachovnice, další jsou za poplatek dvanáct korun – jedna verze. To jde. Obtížností je asi deset, od úplně začátečnické, až po hardcore brutus. Vybere si opravdu každý. Mě to extrémně baví, jen to má zásadní háček – neustále hrajete proti umělé inteligenci, chybí totiž on-line mód nebo možnost zápasit ve dvou hráčích. To je enormní škoda, tvůrci by to měli co nejdříve doplnit. Největší zábava začíná s živými rivaly. I tak si Piece Out: Chess Mate zkuste.

