Na Kickstarteru je desková hra Wolfenstein:  The Board Game, její úspěch je více než jistý

Na Kickstarteru je desková hra Wolfenstein: The Board Game, její úspěch je více než jistý

17 dubna, 2020 0 Od Jiří Hora

Slavné videoherní značky jsou posledních pár let silnou inspirací jejich fyzickým stolním kolegům, jenž zažívají rovněž solidní rozkvět. O to více nás těší, když se pak taková desková hra podle videohry podaří. Za zmínku stojí určitě Fallout, Zaklínač, Doom, Bloodborne nebo God of War. Tyto kousky v příštím roce s největší pravděpodobností rozšíří další desková hra, která do těchto sfér zamíří z dílny společnosti Bethesda. Tou hrou bude Wolfenstein: The Board Game, jenž se aktuálně nachází na Kickstarteru s cílem vybrat $50 000. Tato částka byla ale během pár hodin mnohonásobně překonána a to stále není všem dnům konec. Je tedy jisté, že hra vznikne a bude to paráda.

Za stolní hrou Wolfenstein: The Board Game stojí studio Archon, které ji momentálně plánuje v pěti jazykových mutacích, jenž se však díky mnohonásobně vyšší vybrané částce mohou ještě rozšířit. Doufejme, že u nás se této hry v rodném jazyce rovněž dočkáme, třeba díky vydavateli ADC Blackfire, ale to je zatím jen takovým přáním. Cílem hry bude samozřejmě infiltrovat hrad Wolfenstein a zabít Adolfa Hitlera a to za pomoci B. J. Blazkowicze a dalších hrdinů odboje. Příběh a všechny vedlejší i hlavní úkoly jsou inspirované hrou Wolfenstein: The New Order, přičemž vývojáři následně chystají i rozšíření podle The Old Blood.

Nová desková hra bude zahrnovat: 182 kartiček, 16 políček s herní mapou a 55 krásně vymodelovaných miniatur hrdinů, hlavních záporáků i klasických nepřátel. Jednotlivé postavičky hrdinů pak mohou získat speciální schopnosti a to v případě, že se hráč rozhodne plnit náročné vedlejší mise. Wolfenstein: The Board Game by měl vyjít během léta 2021.