Nové informace o hře Phantom Blade Zero

Nové informace o hře Phantom Blade Zero

23 října, 2023 0 Od Jiří Hora

Herní magazín IGN dostal opět možnost vyzpovídat nějaké to herní studio, přičemž nyní šlo o tvůrce z S-Game, kteří během letošního Playstation Showcase představili jejich akční hru Phantom Blade Zero, která si to má zamířit na Playstation 5 a PC. Díky tomu jsme se tak o hře dozvěděli různé detaily a novinky.

Tak třeba tvůrci se pro jejich herní svět nechali inspirovat vlivy steampunku, kyberpunku, ale třeba i horory a temnými fantasy. To nás tedy zavede do alternativní reality dynastie Ming. Tvůrci si přichytali soubojový systém, který bude stavět na plynulých kombech, boji ve vzduchu a stealthu. Hlavní postava bude mít k dispozici dvě čepele, které mohou mít různou délku a váhu, což bude mít vliv na samotný pohyb v boji. Těmto zbraním bude sekundovat ještě shachi, tedy speciální zbraň, kterou může být kopí, sekera, kladivo, či třeba kanon.

Herní svět má být částečně otevřený s možností průzkumu, ale také dungeonů. Ve hře nebudou chybět vedlejší úkoly, různé NPC postavy. Také budeme moci sbírat různé vybavení a vylepšovat si dovednosti, abychom mohli čelit různým bossům umístněným v herním světě. Nakonec bylo zmíněno, že se hra dočká také demoverze a to v příštím roce.