Overwatch 2 je realitou, jde však o regulérní díl?

Overwatch 2 je realitou, jde však o regulérní díl?

2 listopadu, 2019 0 Od Jiří Hora

Stejně jako v případě čtvrtého Diabla, i Overwatch 2 byl hodně spekulovanou hrou, která by se mohla objevit během letošního Blizzconu. I v tomto případě se tak stalo a Overwatch 2 se tak stává realitou. Hra je v tuto chvíli ve vývoji pro PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Ale můžeme jej vlastně vůbec nazývat regulérním druhým dílem? V případě Overwatch 2 je to totiž daleko komplikovanější. Blizzard totiž nechce tříštit komunitu mezi dvě hry a tak přišel s poměrně elegantním řešením. Jestli ale bude mít úspěch je věc druhá.

Hlavními novinkami, které definují Overwatch 2 je jednoznačně příběhový režim a nová PvE část, kde se něco dozvíme o samotných hrdinech hry. V rámci příběhové části se budeme muset vypořádat s novou hrozbou, která napadla Nulový Sektor. Winston je tak prinucen sestavit nový tým, jehož vzájemná spolupráce bude klíčová k porážce této hrozby. PvE část je pak sestavena z kooperativních misí zaměřených na konkrétní hrdiny, jenž by dle vývojářů měly disponovat velkou znovu hratelností. Zkrátka však nepřijdou ani milovníci původního PvP základu. I v případě druhého dílu do hry zamíří nový hrdinové, mapy, ale i nový režim Push.

Právě původní část série Overwatch má být spojovacím článkem mezi dvojkou a jedničkou. Majitelé prvního dílu budou mít totiž přístup k novým mapám, hrdinům, i módu Push, aniž by koupili druhý díl. Přičemž obě hry budou vzájemné propojené. Overwatch 2 je tak vlastně jen onou PvE částí a příběhovým režimem. Tyto prvky hry si v prvním díle nezahrajete. Pokud se ale rozhodnete přijít na Overwatch 2, pak se vám přenese veškerý dosažený postup, takže o nic nepřijdete. Co tedy na takové řešení Blizzardu říkáte?