Oznámeny 4 hry ze série Dragon Quest, mezi nimi i regulérní pokračování

Oznámeny 4 hry ze série Dragon Quest, mezi nimi i regulérní pokračování

27 května, 2021 0 Od Jiří Hora

Herní společnost Square Enix se rozhodla, že nám několik her představí ještě před samotnou E3 2021 a rovnou jde o celou čtveřici nových titulů z universa Dragon Quest. Největší událostí zcela jistě je oznámení regulérního pokračování hlavní série – Dragon Quest XII: The Flames of Fate. Tento díl má být temnější a dospělejší, než předchozí díly série, přičemž souboje mají být přepracovány a modernizovány. Celé to pak má běžet na Unreal Enginu 5. Zatím není známo, na jaké platformy hra vyjde a kdy. Na to si budeme muset počkat.

Pokud nežijete v Japonsku, pak vám nejspíše v rámci série unikla hra Dragon Quest X. Tento díl zabrousil do vod MMO RPG a nešlo jej tak hrát bez připojení k internetu. To se ale změní, jelikož byla oznámena nová verze hry s názvem Dragon Quest X Offline. Ta vyjde zatím pouze v Japonsku a nabídne vedle vylepšeného a upraveného vizuálu i několik nových featur, které vylepší zážitek ze hry. Dá se předpokládat, že tento počin vyjde později také v Evropě a Severní Americe. K tomuto oznámení  nechyběl ani nový trailer.

Třetím titulem, který byl v rámci série oznámen je remaster Dragon Quest III HD-2D, který zamíří na zatím neupřesněné konzole. Hra vyjde po celém světě v jeden den, přičemž se ponese v duchu vizuálního stylu moderních 2D RPG, jak ostatně ukazuje i oznamovací trailer níže. Dle vývojářů si mají hru užít jak veteráni série, tak nový hráči a to právě díky jedinečnému vizuálnímu stylu a provedení.

Poslední oznámenou hrou je Dragon Quest: Treasures, jenž opět vyjde na nespecifikovaných platformách. Dobrou zprávou je, že stejně jako hra výše, i Dragon Quest: Treasures vyjde ve všech zemích vydání zároveň. Ke hře nemáme prakticky žádné informace. Víme pouze to, že hra vychází z Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, jelikož budeme opět sledovat postavy Erika a Mii. Jak je vidno z traileru, tak ani zde nebude chybět osobitý vizuální styl.