Představen Windows 11, má značně podporovat videohry

Představen Windows 11, má značně podporovat videohry

24 června, 2021 0 Od Jiří Hora

Společnost Microsoft dnes k překvapení všech oznámila novou generaci svých operačních systémů, který ponese prosté označení Windows 11. Microsoft přitom zmínil, že testování začne již velmi brzy a bude probíhat na podobné bázi jako tomu bylo u Windows 10. Je trošičku paradoxní, že Microsoft před šesti lety oznámil, že systém Windows 10 bude tím posledním a že bude jen neustále vylepšován, tomu tak ale nakonec nebude, jelikož Microsoft musel odpovědět na konkurenci v podobně Applu, který také představil nový operační systém.

Jelikož náš web se zaměřuje na videohry, tak nás bude tento systém zajímat z tohoto hlediska. Oznamovací trailer označuje Windows 11 jako nejlepší místo pro hraní her na PC. Systém má být graficky přívětiví, velmi rychlý a má nabídnout neuvěřitelný výběr her, čemuž jistě pomáhá i implementace aplikací ze systému Android, což činí z Windows 11 poměrně ultimátní systém, který nejspíše uvidíme také v mobilních verzích.

Určitě stojí za to zmínit, že Microsoft při vývoji nového OS využil zkušeností, které nasbíral při tvorbě ekosystému a technologií pro Xbox Series konzole. Windows 11 tak bude disponovat technologií Auto HDR, kterou hráči budou moci využít u všech her s podporou DirectX 11 a a vyšším. Systém bude pracovat také s Velocity architekturou, která zahrnuje technologii DirectStorage, díky níž bude možné hry velmi rychle načíst přímo na grafickou kartu, aniž by byl zatížen samotný procesor. Herní světy by se tak měly vykreslovat velmi rychle a bez dlouhého načítání, to samozřejmě platí zejména pro PC s SSD, které jsou ale dnes již vlastně samozřejmostí.

Windows 11 bude mít také přímo integrovanou aplikaci Xbox, což všem usnadní přístup k hrám z této platformy a službě Xbox Game Pass. Totéž platí pro služby a aplikace spojené s technologií xCloud. Nakonec je třeba zmínit vzhled, který bude jednodušší, okna nabídnou zaoblené hrany a klasické dlaždice nahradí systém widgetů. Vše bude fungovat s vysokou plynulostí a rychlostí. Změn se pak dočká také dolní lišta s nabídkou start, kterou nyní nalezneme uprostřed.