První informace o FIFA 21 a Madden NFL 21 pro nextgen + datum vydání a HW nároky FIFA 21

První informace o FIFA 21 a Madden NFL 21 pro nextgen + datum vydání a HW nároky FIFA 21

19 června, 2020 0 Od Jiří Hora

Myslet si, že by série FIFA, nebo v případě Ameriky Madden NFL, vynechala nějaký rok, by bylo asi velmi bláhové a tak ani jedna ze zmíněných serií nemohla chybět na akci EA Play Live. O nové FIFA 21 a Madden NFL 21 jsme se dozvěděli hned několik informací, které se týkají zejména verzí pro Xbox Series X a Playstation 5. Nicméně EA Sports oznámilo, že v případě obou her budete mít možnost zdarma upgradovat svou zakoupenou verzi pro Xbox One a Playstation 4 na nextgen verze. To samé platí pro digitální i diskovou verzi. Nicméně EA upozornila, že v případě diskové verze pro PS4 nelze získat PS5 verzi v případě, že si pořídíte verzi bez UHD BD mechaniky.

Nová verze by měly díky SSD diskům nových konzolí nabídnout bleskové nahrávací časy, díky nimž se do prostředí stadionu dostanete během pár sekund. Oba tituly pak nabídnou nový realističtější systém nasvícení díky nové technologii Deferred lighting System. Tato technologie dovolí reálnější zpracování nejen stadionů ale i samotných hráčů, kterým pomůže zvýraznit některé detaily. Hráči pak byli kompletně remodelováni a mají působit opět reálněji. Pohyby hráčů, tj. zrychlení, náběhy, změny směru, zpracování míče, to vše je založeno na skutečných statistikách. Hráči by se navíc měli chovat lidštěji a tedy si například zakřičet o přihrávku, projevovat různé emoce v určitých momentech, nebo si budeme moci všimnout třeba jen obyčejné úpravy výstroje. Nakonec se můžeme těšit na přepracovaný systém počasí, díky nemůž se během deště mohou na hřišti tvořit vodní plochy, či během sněžení tvořit různé kupky navátého sněhu. Vítr by pak měl mít na dresy sportovců, jejichž deformace se budou projevovat podle jeho směru.

Pokud jde o PC verzi, která se týká pouze hry FIFA 21, tak zde se bude vycházet z verzí pro současné konzole Xbox One a Playstation 4 a nebude tak obsahovat výše uvedené inovace. Podle informací na Steamu vyjdou verze pro PC, Xbox One a Playstation 4 už 9. října letošního roku. Níže se ještě můžete podívat na minimální a doporučené hardwarové nároky.

MINIMÁLNÍ:
Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
OS: Windows 7/8.1/10 64-Bit
Procesor: Athlon X4 880K @4GHz or better/Core i3-6100 @3.7GHz or better
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: Radeon HD 7850 or better/GeForce GTX 660 or better
Pevný disk: 50 GB volného místa

DOPORUČENÉ:
Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
OS: Windows 10 64-Bit
Procesor: FX 8150 @3.6GHz or better/Core i5-3550 @3.40GHz or better
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: Radeon R9 270x or better/GeForce GTX 670 or better
Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
Pevný disk: 50 GB volného místa