Remake Sherlock Holmes: The Awakened se představil prvním trailerem, vyjde v češtině

Remake Sherlock Holmes: The Awakened se představil prvním trailerem, vyjde v češtině

5 srpna, 2022 0 Od Jiří Hora

Studio Frogwares nám v posledních letech dodalo několik skvělých titulů s detektivní, či mystickou tématikou, zmínit tak můžeme hry jako The Sinking City, či Sherlock Holmes: Chapter One. Právě Sherlock Holmes je jednou z nejsilnějších značek studia Frogwares a tak není divu, že jejich dalším projektem je opět Sherlock Holmes, konkrétně jde o remake hry Sherlock Holmes: The Awakened, který je momentálně ve vývoji a poběží na Unreal Enginu čtvrté generace.

Tvůrci slibují, že se dočkáme nejen zcela nového vizuálního kabátku, ale také upravené hratelnosti, rozšířeného příběhu, ale také vedlejších úkolů. Nyní tu máme první trailer, který rozhodně vypadá k světu a hra tak trochu působí jako říznutá povídkami H.P. Lovecrafta. Tvůrci ale potřebují finanční pomoc a tak spustili kampaň na Kickstarteru, kde vybírají 70 tisíc euro. Takže klidně neváhejte vývojáře podpořit.

Aby toho nebylo málo, tak nám do mailové schránky přistála zpráva, že titul bude přeložen do češtiny, která bude k dispozici ve formě titulků, přičemž stejně jako o původní verzi, i o remake se postará Petr Ticháček. „S radostí a se svolením Frogwares potvrdit, že stejně jako v případě předchozích tří projektů této ukrajinské společnosti bude mít i “Sherlock Holmes The Awakened” české titulky a to přímo v den vydání a na všech platformách, pro které je připravován. Frogwares o své hře tvrdí, že oproti původní verzi hry bude v remaku většina věcí přepracována a od základu změněna, což – jak jsem se již přesvědčil – je rozhodně pravda minimálně co se dialogů týče. Před 15 lety jsem měl tu čest přeložit do češtiny i původní verzi hry (v ČR a SR vydanou s podtitulem “Procitnutí”) a v herních textech nezůstal kámen na kameni“ stojí v oznámení. Sherlock Holmes: The Awakened má vyjít na PC, Xbox Series, Xbox One, Playstation 5, Playstation 4 a Nintendo Switch.