Returnal v pořádné náloži nových informací

Returnal v pořádné náloži nových informací

1 října, 2020 0 Od Jiří Hora

Mezi jedno ze zajímavých překvapení Playstation 5 eventu, který proběhl začátkem léta, patřila bezesporu nová hra studia Housemarque s názvem Returnal. Ta se nám představila jak v povedeném cinematicu, tak v prvních gameplay záběrech. Moc informací jsme ale o hře neměli, až do této chvíle, kdy byla aktualizována produktová stránka hry a my tak nyní máme jasno nad tím, co se na nás chystá. Rozhodně ale můžeme s klidným srdcem říci, že Returnal je nejambicioznějším projektem studia, které stojí například za arkadou Resogun.

Ve hře Returnal se chopíme postavy jménem Selene, která musela nouzově přistát na neznámé planetě. Selene se tak ocitá v naprosté samotě a izolaci, přičemž místní svět je plný nebezpečí a staveb po prastaré civilizaci. Boj o život je zde skutečně neúprosný a jak Selene poměrně rychle zjišťuje, tak smrt zde není koncem. Tajemství místního světa je tak třeba odhalit, problém ve však v tom, že s každým novým probuzením naše hrdinka zjišťuje, že celá planeta vypadá jinak a vy se tak nemůžete spolehnout na nic, co se stalo v minulém cyklu.

Místní svět je procedurálně generovaný a každý nový cyklus přináší nové výzvy, které dokonale sednou rogue-like stylu hry, který je plný akce, efektních explozí, hrozivých zvratů, ale i nebezpečných končin. Returnal vás tak naučí spoléhat se na všechny své smysly a plánovat každý svůj další krok. S vybavením je třeba správně hospodařit, jelikož s každým cyklem začínáte opět s prázdnou. Je také nutné hledat mimozemské technologie a správně je využít k tomu, abyste dosáhli na nové schopnosti, které mohou znamenat únik z planety. S každým novým cyklem pak Selene získává drahocenné vzpomínky, které ji pomohou odhalit tajemství místního světa a tak najít odpovědi na položené otázky. To vše má být zabaleno do skutečně poutavého příběhu.