Sony o tom, proč letos vynechají E3

Sony o tom, proč letos vynechají E3

12 února, 2019 0 Od Jiří Hora

Když společnost Sony koncem minulého roku oznámila, že se v roce 2019 nezúčastní veletrhu E3, mnoho hráčů i médií to překvapilo. Nikdo přesně neznal důvody, ale spekulovalo se o tom, že nejspíše nebude moc co ukazovat, či že Sony uspořádá vlastní akci, něco jako EA Play. Ale žádná podobná akce se v tomto termínu konat nebude. Více se o celé situaci nyní rozmluvil Shawn Layden, jenž do tohoto rozhodnutí vnesl trochu více světla.

Dle něj totiž veletrh E3 již není tím, co kdysi býval, za což nese vinu i samotná struktura současného světa, kdy přístup k informacím je prakticky neomezený a samotná E3, tak podle Sony trochu postrádá význam. Dříve byla celá akce cílena hlavně na maloobchody a novináře, což už dnes neplatí, o čemž svědčí i fakt, že E3 se stala přístupnou veřejnosti a její původní myšlenka, tak zcela vymyzela. Jenže samotná idea zůstala, což dle Sony dnes zkrátka nefunguje a je třeba nějaké změny.

Druhým bodem je pak onen zmíněný počet chystaných titulů. Sony dle všeho nemá, co by na letošním veletrhu představila. To jde ruku v ruce s tím, že Sony chce vydávat méně her, ale za to mnohem větších, dražších a hlavně kvalitnějších. O kvalitách jejich exkluzivních titulů se rozhodně přít nelze. Layden ovšem nevylučuje, že by se Sony s jejich Playstationem nemohla objevit v letech dalších.