Sony poskytla první oficiální informace o Playstation 5

Sony poskytla první oficiální informace o Playstation 5

16 dubna, 2019 0 Od Jiří Hora

I když všichni víme, že oznámení Playstation 5 se na letošní E3 2019 nedočkáme, vzhledem k absenci Sony na tomto veletrhu, tak o informace o tomto nástupci konzole Playstation 4 nepřijdeme. Vlastně díky magazínu Wired tu máme první oficiální informace o tomto herním stroji. A jak se ukazuje úniky byly nejspíše založené na reálných základech, protože řada informací, hlavně co se týče použitých komponent, sedí. O konkrétním výkonu se však stále nemluvilo. Takže co se tedy o PS5 nyní ví?

Dodavatelem komponent nového herního systému od Sony bude opět společnost AMD. Ta se postarala o dodání osmijádrových procesorů typu Zen 2 založených na 7nm technologii. Grafický čip je pak vystaven na technologii Navi, která bude umět využívat i technologií Ray Tracing a konzole by díky oboum komponentům měla umožňovat rozlišení až 8K. Pro konzoli byl dle Cernyho vyvinut i speciální zvukový čip pro generaci výtečného prostorového zvuku. Konzole také nebude postrádat optickou Bluray mechaniku, není však specifikovano, jestli jde konečně o 4K BD, či nikoliv. Nakonec nám z technických parametrů bylo sděleno, že na přání vývojářů bude konzole Playstation 5 obsahovat místo klasického HDD rychlejší SSD disk.

Mezi informacemi byla i zajímavá zpráva, která potěší řadu hráčů, kteří vlastní rozsáhlou knihovnou her na PS4, jelikož konzole PS5 bude s předchozí generací zpětně kompatibilní. Hry budou nějakou dobu vycházet zároveň na obě platformy, jak již ostatně bývá zvykem. Nakonec tu je i podpora aktuálního headsetu pro VR, Playstation VR. Ohledně bez drátové verze s lepší technologií se zatím nemluvilo. Trochu smutnější informací je, že konzole se v tomto roce opravdu nedočkáme. Co na oficiální vyjádření říkáte?

Fan design pro PS5